24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Premier lata CASĄ, a podatnicy płacą

Loty za ponad 2 mln zł

„Podniebna taksówka” premier Beaty Szydło kosztowała podatników już ponad 2 mln zł – wyliczył „Super Express”. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przerywa milczenie i odpowiada na interpelację posłów Platformy Obywatelskiej, którzy wystosowali pisemne zapytanie o to, ile podróży do tej pory odbyła Beata Szydło wojskową CASĄ.

Wojskowa CASA to samolot przeznaczony głównie do transportu żołnierzy i wojskowego sprzętu. Jednak w trakcie badania okoliczności zderzenia kolumny rządowej z udziałem premier Szydło wyszło na jaw, że CASA to również stały środek transportu, którym w wolnej chwili premier Szydło lata w rodzinne strony.

Czytaj także: Beata Szydło latała do domu wojskowym samolotem?

Każdy lot musi odbywać się zgodnie z tzw. procedurą HEAD, która zakłada m.in., że przeloty najważniejszych osób w państwie poprzedzane są lotem testowym. Podróż do domu w Brzeszczu wymaga zatem przelotów nie jednej, a dwóch maszyn wojskowych.

Czytaj także: Posłowie starli się słownie ws. transportu VIP-ów

KPRM potwierdza, że takich lotów w zeszłym roku było 25. Pomimo ostrego sprzeciwu ze strony mediów, od początku tego roku Beata Szydło turbośmigłowcem odwiedziła rodzinny dom już sześć razy.

(SE.pl, „24 godziny”)

beata szydło

finanse

casa

premier

podatnicy

loty vip-ów

Redakcja 24 godziny
date_range 24 kwietnia 2017 schedule 21:00
Nagrody dla polityków. Premier ma gest
Chodzi o kwoty kilkunastu tysięcy złotych

W świecie wielkiej polityki świetnie zarabia się nie tylko na świeczniku, również w cieniu pensje i nagrody bywają sowite. Elżbieta Witek jako szefowa gabinetu premier Szydło w mediach pojawia się rzadziej niż kiedy była rzecznikiem rządu, ale ma rangę ministerialną i takie też wynagrodzenie. Miesięcznie wychodzi ok. 17 tysięcy złotych. „Super Express” dotarł do oświadczenia majątkowego minister. Średnią nabiły szczodre premie od premier – w sumie ponad 30 tysięcy złotych. Podobnej wysokości premie i nagrody zainkasowała zresztą też szefowa rządu.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 czerwca 2017 schedule 17:07