24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Premier lata CASĄ, a podatnicy płacą

Loty za ponad 2 mln zł

„Podniebna taksówka” premier Beaty Szydło kosztowała podatników już ponad 2 mln zł – wyliczył „Super Express”. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przerywa milczenie i odpowiada na interpelację posłów Platformy Obywatelskiej, którzy wystosowali pisemne zapytanie o to, ile podróży do tej pory odbyła Beata Szydło wojskową CASĄ.

Wojskowa CASA to samolot przeznaczony głównie do transportu żołnierzy i wojskowego sprzętu. Jednak w trakcie badania okoliczności zderzenia kolumny rządowej z udziałem premier Szydło wyszło na jaw, że CASA to również stały środek transportu, którym w wolnej chwili premier Szydło lata w rodzinne strony.

Czytaj także: Beata Szydło latała do domu wojskowym samolotem?

Każdy lot musi odbywać się zgodnie z tzw. procedurą HEAD, która zakłada m.in., że przeloty najważniejszych osób w państwie poprzedzane są lotem testowym. Podróż do domu w Brzeszczu wymaga zatem przelotów nie jednej, a dwóch maszyn wojskowych.

Czytaj także: Posłowie starli się słownie ws. transportu VIP-ów

KPRM potwierdza, że takich lotów w zeszłym roku było 25. Pomimo ostrego sprzeciwu ze strony mediów, od początku tego roku Beata Szydło turbośmigłowcem odwiedziła rodzinny dom już sześć razy.

(SE.pl, „24 godziny”)

beata szydło

finanse

casa

premier

podatnicy

loty vip-ów

Redakcja 24 godziny
date_range 24 kwietnia 2017 schedule 21:00
Dwa lata bez wody. Mieszkańców Koniecpola ratuje beczkowóz
„Polska bez retuszu” tylko w Nowa TV

Mieszkańcy gminy Koniecpol zaczynają tracić cierpliwość. Od dwóch lat wodę dowozi do nich beczkowóz. Zaczęło się od tego, że wyschła stara studnia. Mieszkańcy kilku miejscowości zostali bez wody. W styczniu 2016 roku premier Beata Szydło obiecała pomoc. I udało się, ale tylko połowicznie. Doprowadzono wodociąg do 260 domów. Mieszkańcy kolejnych 170 gospodarstw czekają i doczekać się nie mogą. Dopiero w przyszłym tygodniu zostanie rozstrzygnięty przetarg. Beczkowóz jeszcze zatem pojeździ.

Redakcja 24 godziny
date_range 6 sierpnia 2017 schedule 11:54