24h online
Prawie dwie dekady z nożyczkami w brzuchu źródło: Pixabay/geudki

Prawie dwie dekady z nożyczkami w brzuchu

Szpital nie wie, jak do tego doszło

Kiedy mężczyzna trafił do szpitala po wypadku, w jego brzuchu odkryto nożyczki chirurgiczne. Ale to nie koniec historii – Wietnamczyk żył z niechcianymi pozostałościami po operacji przez 18 lat!

– Po zabiegu w 1998 roku wróciłem do domu. Odczuwałem łagodny, ale długotrwały ból. Poszedłem do kliniki, ale powiedziano mi, że mam wrzody. Przepisano mi leki przeciwwrzodowe – opowiada Ma Van Nhat.

Jak się okazało, to jednak nie wrzody, a 15-centymetrowe nożyczki chirurgiczne były przyczyną dolegliwości Wietnamczyka.

Niestety, w szpitalu nie wiedzą, jak mogło do tego dojść. – Próbujemy się dowiedzieć, kto był w pracy, kiedy 18 lat temu operowano mężczyznę. Nawet jeśli ten lekarz jest już na emeryturze, to będziemy informować o sprawie – poinformowała dyrektorka szpitala w miejscowości Bac Kan.

(„24 godziny”)

operacja

rozmaitości

szpital

zdrowie

wietnam

brzuch

nożyczki

Redakcja 24 godziny
date_range 3 stycznia 2017 schedule 13:45
W Polsce zabraknie pielęgniarek
Nawet 80 tysięcy

Z danych Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych wynika, że za niecałe pięć lat, aż 80 tysięcy pielęgniarek odejdzie na emeryturę. Niestety obecnie są marne szanse, żeby te braki uzupełnić. Do pracy zniechęcają przede wszystkim niskie zarobki.

Redakcja 24 godziny
date_range 20 maja 2017 schedule 20:19