24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Pracownicy Praktikera bez pensji za kwiecień

Sieci marketów budowlanych grozi upadłość?

Kilkuset pracowników Praktiker Polska nie dostało pensji za swoją pracę w kwietniu. Wyrażą swoje niezadowolenie poprzez udział w pikiecie pod siedzibą spółki w Dąbrowie Górniczej.

Około 500 osób nie otrzymało należnej im pencji za miniony miesiąc. Nie wiedzą czego się spodziewać, nie dostali bowiem ani wypowiedzeń, ani świadectw pracy – potrzebnych do szukania nowego stanowiska.

Czytaj także: Bardziej opłaca się być kasjerem niż lekarzem

„Zarobki w handlu są niskie. My nie mamy oszczędności. Dla naszych rodzin miesiąc bez wypłaty to nie problem, ale prawdziwy dramat” – mówi Mariusz Włodarczyk, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Praktiker Polska, którego cytuje portal silesion.pl.

Większość marketów budowlanych Praktikera w lutym została zajęta przez komorników. Powodem były długi względem spółki Metro Properties (wynajmowano od niej powierzchnie handlowe).

(silesion.pl)

wynagrodzenie

komornik

protest

komornicy

pracownicy

pikieta

pensja

Praktiker

Redakcja 24 godziny
date_range 22 maja 2017 schedule 12:20
W Sejmie projekt zmian w SN. Prezydent Duda: nie podpiszę ustawy
Ważą się losy sądownictwa

W parlamencie trwa pierwsze czytanie projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało zmiany w projekcie, nominalnie poselskim. Zmiany polegają na tym, że o tym, którzy sędziowie zostaną w SN, a którzy zostaną przeniesieni, zdecyduje nie minister sprawiedliwości, a Krajowa Rada Sądownictwa wybrana według nowych zasad, a więc nie przez sędziów, a sejmową większość. Opozycja mówi o zamachu na państwo prawa.Tymczasem prezydent Andrzej Duda w specjalnym oświadczeniu oznajmił, że korzystając z przysługującej mu inicjatywy ustawodawczej złożył w Sejmie nowelizację ustawy o KRS.

Redakcja 24 godziny
date_range 18 lipca 2017 schedule 17:47