24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Pracownice klubu go-go dosypywały narkotyki do drinków

Akcja policji w Gdańsku

Z ogromnym bólem głowy, niekompletnymi wspomnieniami poprzedniej nocy i paragonem nawet na kilkaset tysięcy złotych budziły się ofiary jednego z klubów nocnych w Gdańsku. Jego 22 pracownice zostały zatrzymane przez policję po tym, jak przeprowadzone na miejscu badania potwierdziły obecność narkotyków w lokalu.

Kobiety miały najpierw nagabywać potencjalnych klientów na ulicach Gdańska, a potem serwować im drinki ze środkami odurzającymi, za które „kasowały” nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

W nocy grupa 80 policjantów, w której byli m.in. funkcjonariusze z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wkroczyła do klubu, gdzie złapali pracownie na „gorącym uczynku”, po tym jak skład przebadanych drinków serwowanych klientom wykazał obecność substancji odurzających. Akacja była odpowiedzią na ponad kilkadziesiąt wszczętych postępowań w tej sprawie.

Czytaj także: Nietrzeźwa 19-latka rozbiła auto w centrum stolicy [WIDEO]

Ofiarami nielegalnego procederu byli zarówno Polacy, jak i przyjeżdżający do Gdańska turyści. Policjanci przebadali monitoring i zeznania pokrzywdzonych. Zatrzymanymi kobietami już zajęła się prokuratura.

Działalność gdańskiego klubu ze striptizem nie jest jednak odosobniona. Podobne zawiadomienia o podejrzeniu przestępstwa wpływały również do komend m.in. w Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu.

(„24 godziny”)

go-go

drinki

gdańsk

narkotyki

klub nocny

Redakcja 24 godziny
date_range 2 lipca 2017 schedule 13:51