24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Pracowity jak urzędnik. Sprawdź wysokość premii w ministerstwach

Najhojniejszy Waszczykowski

15 mln zł to łączna kwota premii wypłaconych przez poszczególnych ministrów od początku kadencji Prawa i Sprawiedliwości. Samodzielność w realizacji zadań, dyscyplina, a nawet przestrzeganie czasu pracy – za to nagradzali ministrowie. A którzy szefowie resortów robili to najchętniej?

Na czele stawki jest resort dyplomacji. Tam urzędnicy nagradzani są najhojniej. Minister Witold Waszczykowski na premie dla nich przeznaczył w sumie 6 mln zł.

Na drugim miejscu znalazł się resort rozwoju z kwotą 1,7 mln zł.

O 400 tys. zł premii mniej wypłacił swoim podwładnym minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Z budżetu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na nagrody przeznaczono 1,1 mln zł.

Czytaj także: 87 MILIONÓW ZŁOTYCH NA NAGRODY W MINISTERSTWACH

W pozostałych resortach pula nagród nie przekroczyła sześciu zer. Najmniej hojna była minister Anna Zalewska – urzędnicy jej resortu otrzymali w sumie 36 tys. zł.

W rankingu są też niewiadome. Pod znakiem zapytania stoi wysokość nagród w ministerstwach Sportu i Turystyki, a także Spraw Wewnętrznych i Administracji. Kierujący nimi ministrowie nie ujawnili informacji o wysokości przyznanych pracownikom premii.

(„24 godziny”, SE.pl)

pis

ministerstwo

urzędnicy

premie

nagrody

rząd

Redakcja 24 godziny
date_range 20 marca 2017 schedule 21:06

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości jest oficjalnym kandydatem na stanowisko prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Kandydatura Czarneckiego została zgłoszona przez działaczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Decyzja zapadnie już 22 kwietnia. Tymczasem ambicjom polityka partii rządzącej przyjrzał się reporter „24 godzin” Adam Feder.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 13:34