24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Pracowity jak urzędnik. Sprawdź wysokość premii w ministerstwach

Najhojniejszy Waszczykowski

15 mln zł to łączna kwota premii wypłaconych przez poszczególnych ministrów od początku kadencji Prawa i Sprawiedliwości. Samodzielność w realizacji zadań, dyscyplina, a nawet przestrzeganie czasu pracy – za to nagradzali ministrowie. A którzy szefowie resortów robili to najchętniej?

Na czele stawki jest resort dyplomacji. Tam urzędnicy nagradzani są najhojniej. Minister Witold Waszczykowski na premie dla nich przeznaczył w sumie 6 mln zł.

Na drugim miejscu znalazł się resort rozwoju z kwotą 1,7 mln zł.

O 400 tys. zł premii mniej wypłacił swoim podwładnym minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Z budżetu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na nagrody przeznaczono 1,1 mln zł.

Czytaj także: 87 MILIONÓW ZŁOTYCH NA NAGRODY W MINISTERSTWACH

W pozostałych resortach pula nagród nie przekroczyła sześciu zer. Najmniej hojna była minister Anna Zalewska – urzędnicy jej resortu otrzymali w sumie 36 tys. zł.

W rankingu są też niewiadome. Pod znakiem zapytania stoi wysokość nagród w ministerstwach Sportu i Turystyki, a także Spraw Wewnętrznych i Administracji. Kierujący nimi ministrowie nie ujawnili informacji o wysokości przyznanych pracownikom premii.

(„24 godziny”, SE.pl)

pis

ministerstwo

urzędnicy

premie

nagrody

rząd

Redakcja 24 godziny
date_range 20 marca 2017 schedule 21:06
Wojciech Wencel wkracza do szkół, zdetronizował m. in. Witkacego!
Ulubiony poeta prawicy pod lipą Adama Federa

Rewolucja w szkolnictwie stała się faktem. Niektórzy uczniowie odetchną z ulgą – z listy obowiązkowych lektur szkolnych znikną m. in. Bruno Schulz, Józef Conrad czy Witkacy. Zastąpią ich jednak inni twórcy, a wśród nich... Wojciech Wencel, którego twórczość budzi sporo kontrowersji. Podoba się jednak partii rządzącej, a prezydent wręczył mu nawet nagrodę „Zasłużony dla Polszczyzny”. Los licealistów nie pozostaje obojętny Adamowi Federowi, który postanowił przyjrzeć się sprawie.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 sierpnia 2017 schedule 13:53