24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Poznański szpital przechowywał zwłoki w fatalnych warunkach

Wszystko przez brak miejsc w chłodni

W wojewódzkim szpitalu przy ul. Lutyckiej w Poznaniu dochodzi do szokujących działań. W tamtejszym prosektorium funkcjonuje tylko jedna komora chłodnicza mogąca pomieścić sześć ciał – to co najmniej dwa razy za mało.

Poznańska placówka ma do dyspozycji około 600 łóżek na które przypada zaledwie sześć miejsc w prosektorium – to zdecydowanie za mało.

W konsekwencji zwłoki pacjentów trafiają w różne miejsca położone w szpitalnych podziemiach. Bywa, że ciała są układane na wózkach lub trafiają do magazynu elektryków. Zdarza się również, że zmarli pacjenci są kładzeni na siebie wzajemnie – wszystko przez brak miejsca w chłodni.

Czytaj także: W takim brudzie leczą pacjentów

Szpital od dawna przygotowuje się do procesu modernizacji, która obejmie pomieszczenia do przechowywania zwłok – przekonują władze szpitala przy ul. Lutyckiej. Na przeszkodzie miał jednak stać brak funduszy.

Urząd Marszałkowski przekazał jednak w ostatnim czasie niemal 200 tys. zł na remont placówki przy Lutyckiej. Trwają prace nad przygotowaniem przetargu – obejmie m. in. nowoczesne chłodnie oraz wózki do transportu zmarłych. Pomieszczenia do przechowywania zwłok zmarłych pacjentów przejdą gruntowną modernizację.

(rynekzdrowia.pl/ „Gazeta Wyborcza”)

zwłoki

poznań

szpital

prosektorium

skandal

Redakcja 24 godziny
date_range 4 lipca 2017 schedule 20:42
Skażone jaja trafiły na polski rynek!
Chodzi o ok. 40 tys. sztuk z Niemiec

Jajka, które mogły być zanieczyszczone fipronilem, zostały wykryte w Polsce. Nie trafiły jednak do konsumentów. Informacje potwierdził w piątek w rozmowie z PAP rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bodnar. Chodzi o 40 tys. sztuk jaj, które zostaną zutylizowane lub zwrócone niemieckiemu dostawcy.

Redakcja 24 godziny
date_range 11 sierpnia 2017 schedule 11:11