24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Potrzebne pieniądze na serce dla Julii. Ma czas do marca

Operacja jest bardzo kosztowna

Dramat 13-letniej Julii z Warszawy. Dziewczynka 10 lat temu przeszła skomplikowane operacje rekonstrukcji płuca i wszczepienia zastawki serca. Niestety jej organy zaczęły obumierać. Konieczna jest kolejna operacja, na którą nie ma pieniędzy.

Julia urodziła się z poważną wadą serca i płuc. Gdy miała trzy lata, dzięki pomocy finansowej ze strony ówczesnego Ministra Zdrowia Zbigniewa Religi, udało się sfinansować przeszczep narządów w Stanach Zjednoczonych. Tam zrekonstruowano naczynia płucne i wszczepiono zastawkę serca.

Niestety po 10 latach narządy zaczęły obumierać i konieczna jest ponowna operacja. Można ja wykonać w szpitalu w Kalifornii. Termin wyznaczono na marzec tego roku. Jeśli nie uda się jej przeprowadzić do tego czasu, w sercu Julii dojdzie do nieodwracalnych zmian i nie da się go uratować.

Niestety tym razem Ministerstwo Zdrowia odmówiło pomocy. Została tylko zbiórka publiczna. Informację, o tym jak wesprzeć Julię można znaleźć na specjalnej stronie internetowej „serce dla Julii”.

(24 godziny)

serce

przeszczep

medycyna

operacja

zdrowie

Redakcja 24 godziny
date_range 2 stycznia 2017 schedule 21:26
Wstajesz późno? Jesteś bardziej kreatywny i zdrowszy
Dobra informacja dla wszystkich śpiochów

Śpisz dłużej? To wcale nie oznacza, że jesteś leniem. Wręcz przeciwnie – taka cecha ma świadczyć o tym, że możesz stać się bardziej kreatywny i po prostu zdrowszy. Amerykańskie Stowarzyszenie Medycyny Snu publikuje badania, z których wynika, że wczesna pobudka może wpływać na słabe wyniki w nauce, być przyczyną wypadków drogowych czy depresji.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 kwietnia 2017 schedule 18:46