24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Posłowie starli się słownie ws. transportu VIP-ów

„Patologia władzy” i „krew na rękach”

W Sejmie kolejna burzliwa dyskusja dotycząca transportu VIP-ów. Wiceminister obrony Bartosz Kownacki mówił, że Platforma Obywatelska powinna w tej sprawie milczeć ponieważ ma na rękach krew ofiar katastrofy smoleńskiej. Wcześniej Mariusz Witczak z PO ocenił, że loty premier Szydło wojskową CASĄ do domu to jest patologia władzy.

Według ustaleń „Rzeczpospolitej” premier polskiego rządu co tydzień lata z Warszawy do Krakowa wojskowym samolotem. Później już samochodem udaje się w drogę do domu. Tymczasem do dyspozycji polskiego rządu są wypożyczone od LOT-u embraery używane do zagranicznych delegacji. Miesięcznie podróże Beaty Szydło mogą kosztować blisko sto tysięcy złotych, przy założeniu zgodności z procedurą HEAD – ponad ćwierć miliona. Zdaniem premier wszelkie procedury są przestrzegane.

Podczas sejmowej debaty, która odbyła się w czwartek opozycja nie kryła oburzenia wykorzystywaniem wojskowego transportu do prywatnych podróży. – Zjedzenie w piątek wieczorem kolacji w domu przez panią premier kosztuję polskiego podatnika nieomal co piątek 50 tys. zł. Prawdopodobnie jest to najdroższa kolacja zjedzona w domu na świecie. Szanowni państwo, jak nazwać taką sytuację: czy to jest Bizancjum? Nie, to jest coś więcej to jest. Szanowni Państwo to jest szastanie pieniędzmi polskiego podatnika i to jest patologia władzy – mówił Mariusz Witczak z Platformy Obywatelskiej.

Czytaj także: BEATA SZYDŁO LATAŁA DO DOMU WOJSKOWYM SAMOLOTEM?

Wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki miał inny ogląd sprawy. – Skończcie ten chocholi taniec wokół transportu najważniejszych osób w państwie. Na całym świecie to się odbywa. A wy jako Platforma Obywatelska macie najmniejsze prawo, żeby o tym mówić. Bo to wy macie krew na rękach. Bo robiliście ten chocholi taniec z mediami przez ostatnich kilka lat. To przyzwoitość zakazuje, że jeśli ma się krew 96 ludzi na rękach, to się dzisiaj siedzi cicho – grzmiał z sejmowej mównicy.

(„24 godziny”)

podróż

podróże VIP

sejm

debata

casa

samolot

premier

beata szydło

Redakcja 24 godziny
date_range 23 lutego 2017 schedule 21:24