24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Posłowie są przekonani, że jest pozamiatane”

Nauczyciele o wadach reformie edukacji

- Tak naprawdę tutaj uczniowie będą cierpieć - przyznał w programie „Tu i teraz” Wiesław Włodarski, dyrektor 50 LO im. Ruy Barbosy w Warszawie. - Posłowie są przekonani, że już jest pozamiatane, że już jest po wszystkim – mówił o politykach opozycji Łukasz Ługowski, pedagog, polonista z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii „Kąt”.

- Jeżeli mówimy o bezpiecznej szkole, to co takiego innego będzie w szkołach podstawowych i w liceach 4-letnich, niż było do tej pory? - pytał gość Nowej TV Wiesław Włodarski.

W jego ocenie, nauczyciele z gimnazjów wykonali ogromną pracę. - Nauczyli się pracować z młodzieżą w takim wieku, nauczyli się reagować na problemy, które przed nimi stają - stwierdził rozmówca Joanny Dunikowskiej.

- Tak naprawdę będą ci sami nauczyciele, będą te same procedury, dzieci w tym samym wieku i będziemy reagować dokładnie tak samo jak do tej pory – kontynuował.

„To nie jest łapanie pcheł”

- Zlikwidujemy gimnazjum, ale natychmiast nie zlikwidujemy tego pojęcia „gimnazjalista”, będziemy wiedzieli, kto to jest - nawet jak nie będzie gimnazjum – mówił pedagog Łukasz Ługowski.

- To nie jest łapanie pcheł, bo to wtedy trzeba się spieszyć – ocenił. Według gościa „Tu i teraz”, pośpiech ma swoje uzasadnienie. - Tu wyraźnie widać, że śpieszymy się, żeby potknęły się na tej reformie samorządy - przecież o to w tym chodzi - skomentował Ługowski.

(„Tu i teraz” Nowa TV)

 

 

szkoła

edukacja

Anna Zalewska

gimnazja

Redakcja 24 godziny
date_range 30 listopada 2016 schedule 09:02