24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Posłańcy śmierci. „Najgorzej jest powiadomić o śmierci dziecka”

Trudne zadanie dla policjantów

Mimo, że w swojej pracy widzieli już setki śmiertelnych wypadków, to za każdym razem najtrudniej jest im poinformować rodzinę o śmierci bliskiej osoby. Mowa o posłańcach śmierci, czyli policjantach z ruchu drogowego, którzy mają niewdzięczną rolę poinformowania kogoś o śmierci bliskiej osoby.

- Jesteśmy przygotowywani przez psychologów do takich sytuacji, ale mimo wszystko trzeba mieć empatię i wiedzieć jak podejść do takich sytuacji, do każdego człowieka. Nie można się tego wyuczyć, bo każda sytuacja jest indywidualna – wyjaśnia asp. Piotr Szymański, wydział ruchu drogowego w Warszawie.

Jak dodaje, zanim zapuka do jakiegoś mieszkania, stara się rozpytać sąsiadów o to, co może go zastać w danym mieszkaniu. - Najgorsze sytuacje jakie, wracają to są zdarzenia z dziećmi, tego nie da się zapomnieć. Często wracam na miejsce i zapalam świeczkę – mówi asp. Szymański.

(24 godziny)

cierpienie

policja

śmierć

wypadek

Redakcja 24 godziny
date_range 2 stycznia 2017 schedule 21:01
Filipiny wypowiadają wojnę dilerom. Polała się krew
Ludzie zaczęli czuć się bezpiecznie

Krwawa noc na Filipinach – tylko w ciągu ostatniej doby zabito 25 osób. W poprzednią noc zginęły 32 w związku z akcjami policji mającymi na celu zwalczanie dilerów narkotykowych. Dzieje się tak, ponieważ prezydent Filipin zaraz po objęciu władzy zezwolił służbom na używanie broni wobec handlarzy bez ostrzeżenia. Krwawa batalia trwa tam od czerwca 2016 roku.

Redakcja 24 godziny
date_range 17 sierpnia 2017 schedule 15:17