24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Posiłki w szpitalach pod lupą sanepidu

Kontroli nie przeszła co piąta placówka

Państwowa Inspekcja Sanitarna skontrolowała prawie 300 placówek, które mają własne kuchnie oraz szpitale korzystające z usług firm cateringowych. W obu przypadkach wnioski są podobne: posiłki nie spełniają wymogów higieniczno-sanitarnych, a jadłospisy są nieprawidłowo skomponowane.

Przeterminowana żywność i zimne posiłki - tak było 20 procent skontrolowanych szpitali.

To potwierdza się na zdjęciach pacjentów, które ci od jakiegoś czasu publikują w internecie. Widać na nich skrajnie „odchudzone” śniadania i obiadokolacje.

Po kontrolach, inspektorzy zaapelowali do dyrektorów o zwiększenie nadzoru nad posiłkami. Ukarano też 27 osób mandatami na łączną kwotę 5 tysięcy 700 złotych. Ale to żadna gwarancja, że w polskich szpitalach zaczną obowiązywać europejskie standardy żywienia.

(„24 godziny”)

posiłek

sanepid

kontrola

szpitale

szpital

Redakcja 24 godziny
date_range 29 listopada 2016 schedule 17:19
NIK krytykuje pakiet onkologiczny
Resort zdrowia wprowadził korekty

Jak wynika z raportu Najwyżej Izby Kontroli, która wzięła pod lupę pakiet onkologiczny, procedurą karty DiLO (diagnostyki i leczenia onkologicznego) objęto jedynie 14 proc. chorych leczonych w poradniach specjalistycznych i niecałe 30 proc. leczonych w szpitalach. Bez karty pacjent z podejrzeniem nowotworu i tak musiał czekać w kolejce.

Redakcja 24 godziny
date_range 26 lipca 2017 schedule 16:10