24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Poseł Liroy-Marzec poza Kukiz`15

Czerwona kartka za znajomości

Prezydium Kukiz`15 na czwartkowym posiedzeniu podjęło decyzję o usunięciu z klubu posła Piotra Liroya-Marca. Powodem odwołania rapera miały być jego kontakty m. in. z osobami uwikłanymi w aferę reprywatyzacyjną. Zdaniem prezydium towarzyskie preferencje Liroya nie pasowały do etosu klubu poselskiego Kukiz`15.

Choć prezydium tłumacząc odwołanie Liroya, powołało się na etykę, to – jak sugerują media – rzeczywistym powodem odwołania rapera może być spór pomiędzy byłymi muzykami na tle nachodzących wyborów samorządowych.

Na linii Kukiz – Liroy zaiskrzyło po tym, gdy raper zrezygnował w maju ubiegłego roku z członkowska w stowarzyszeniu Kukiz`15, pozostając jedynie w klubie poselskim ugrupowania.

Czytaj także: Kto był najgorszym, a kto najlepszym politykiem w 2016 r.?

Kolejne miesiące potwierdziły, że poseł Liroy zorientowany jest wyłącznie na samodzielną karierę polityczną. Na początku 2017 roku, pomimo jasnych sygnałów ostrzegawczych ze strony Pawła Kukiza, raper utworzył własne stowarzyszenie Skuteczni, w skład którego wchodzą m. in. byli współpracownicy Pawła Kukiza.

W nadchodzących wyborach samorządowych, to właśnie „Skuteczni” mieliby utworzyć koalicję z „Bezpartyjnymi”, co dla Pawła Kukiza mogłoby oznaczać utratę sporej części elektoratu.

(„24 godziny”)

posłowie

sejm

piotr liroy-marzec

parlament

Paweł Kukiz

polityka

Kukiz '15

Redakcja 24 godziny
date_range 9 czerwca 2017 schedule 21:16