24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Porywacz Amelki wraca za kraty

Odpowie za wcześniejsze przestępstwo

Ryszard D. wróci do odsiadywania poprzedniego wyroku. Na początku marca mężczyzna porwał 12 letnią Amelię z Golczewa. Niecałe dwa miesiące wcześniej – mimo sprzeciwu służby więziennej – sąd zgodził się warunkowo wypuścić go z więzienia.

Na szczęście Amelii nic się nie stało. W 2010 roku Ryszard D. został skazany za ciężkie pobicie innej dziewczynki.

Mężczyzna usłyszał wyrok dziewięciu lat więzienia, ale sąd uznał, że można wypuścić go na wolność. Ryszard D. znów jednak zaatakował.

Czytaj także: Porywacz Amelki to recydywista – wcześniej skatował dziecko

Sąd w Szczecinie zdecydował, że wróci do odsiadywania poprzedniego wyroku. W więzieniu poczeka na orzeczenie w sprawie porwania Amelii.

Do uprowadzenia doszło na początku Marca. Dziecko zostało porwane w odległości ok. 130 metrów od swojego domu. W poszukiwaniach dziewczynki brało udział kilkuset policjantów. Została odnaleziona w nocy w porzuconym w lesie aucie. 12-latce nie stało się nic poważnego.

(„24 godziny”)

porwanie

więzienie

uprowadzenie

sąd

amelka

wyrok

Redakcja 24 godziny
date_range 21 marca 2017 schedule 21:18
Groźny pedofil na wolności. Nie ma dla niego więzienia!
28-latek zgwałcił dziecko po wyjściu zza krat

Pedofil, który po wyjściu z więzienia znów zgwałcił dziecko nie trafi ponownie za kraty. Nie znaleziono dla niego odpowiedniego więzienia. Zwyrodnialec jeździ na wózku – w krzywdzeniu dzieci jednak mu nie przeszkadza. Sąd tłumaczy, że w całej Polsce nie ma zakładu karnego w którym można zamknąć chorego na stwardnienie rozsiane. Przestępca ze Świdnicy pozostaje więc na wolności. Mężczyzna był już skazany za pedofilię, wyszedł przed końcem wyroku i zgwałcił pięcioletniego chłopca. Nagrał to i zamieścił w sieci. Z okien swojego mieszkania ma widok na... plac zabaw.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 sierpnia 2017 schedule 16:07