24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Porywacz Amelki to recydywista – wcześniej skatował dziecko

Ryszard D. nie zdążył skrzywdzić 12-latki

31-letni Ryszard D. ma na koncie wyrok dziewięciu lat więzienia za skatowanie dziecka. Mężczyzna miał wyjść na wolność za dwa lata, jednak sąd wypuścił go wcześniej. Ryszard D. wykorzystał ten czas na porwanie 12-letniej Amelki. Na szczęście reakcja służb była błyskawiczna i nie doszło do kolejnej tragedii.

Do porwania Amelki doszło w miniony piątek. Około godz. 20.00 dziewczynka zadzwoniła do swojej matki i poinformowała ją, że wraca do domu. Amelka miała do przejścia zaledwie ok. 130 metrów. Świadek zdarzenia poinformował, że widział zatrzymujące się przy chodniku niebieskie tico. Po chwili usłyszał krzyk dziecka i pisk opon odjeżdżającego samochodu.

Policjanci próbowali zatrzymać auto, ale kierowca omal ich nie staranował. W poszukiwaniach 12-latki brało udział ok. 350 policjantów. Udało się ją odnaleźć w nocy z piątku na sobotę. Amelka była w porzuconym w lesie tico. W krwi dziecka był alkohol, który prawdopodobnie zdążyli jej podać porywacze. 12-latka była przerażona, ale cała i zdrowa.

Czytaj także: Tajemnicze porwanie 13-letniej Romki

Oprócz Ryszarda D. w porwaniu uczestniczyła również jego konkubina Elżbieta B. W sobotę para trafiła do aresztu. Na następny dzień zostali przesłuchani, a następnie usłyszeli zarzuty. Za uprowadzenie i pozbawienie wolności grozi im od trzech do 15 lat więzienia. Przestępstwo to jest kwalifikowane jako zbrodnia.

Jak donosi portal SE.pl, Ryszard D. to recydywista. W 2010 roku mężczyzna skatował 10-letnią Sylwię, która była wówczas jego sąsiadką – został za to skazany na dziewięć lat więzienia. Ryszard D. złożył wniosek o przedterminowe zwolnienie, który został pozytywnie rozpatrzony przez sąd apelacyjny. Kilka tygodni temu warunkowo został wypuszczony na wolność.

Amelka wyszła już ze szpitala. Znajduje się pod opieką psychologa.

(SE.pl)

porwanie

policja

poszukiwania

porywacze

Redakcja 24 godziny
date_range 6 marca 2017 schedule 20:57