24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Polski zespół podbija Chiny!

ROAN zagra dla WOŚP w Szanghaju

Zespół ROAN z Solca Kujawskiego od 10 lat regularnie koncertuje w Chinach, ciesząc się tam zdecydowanie większą popularnością  niż w Polsce. Na koncertach porządku pilnuje co prawda chińska milicja, ale czasem nawet funkcjonariusze nie są w stanie zatrzymać tłumu, który próbuje wedrzeć się na scenę.

Skala ich popularności w Chinach jest przez niektórych porównywana do samych Beatlesów. Pojawił się nawet termin Roanomanii. Na koncertach jest nawet do 20 tysięcy chińskich fanów. Plakaty przed ich występami wiszą w miastach, dostają tysiące wiadomości na chińskim komunikatorze społecznościowym. Wydali też płytę. W Chinach graja kilkadziesiąt koncertów rocznie.

Muzycy z zespołu ROAN od lat włączają się w pomoc charytatywną. Towarzyszyli Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy już na samym początku - podczas pierwszego koncertu w Ciechocinku, kiedy o fundacji Jurka Owsiaka jeszcze prawie nikt nie słyszał. Popularność, jaką cieszą się w Chinach skłoniła ich do szalonego pomysłu: zorganizowania pierwszego finału WOŚP w tym kraju, a dokładnie w Szanghaju.

(„24 godziny”)

WOŚP

ROAN

Jerzy Owsiak

zespół

Redakcja 24 godziny
date_range 18 grudnia 2016 schedule 13:23
Szukają chętnych do poparcia Nobla dla Owsiaka. Pomoże Mick Jagger?
Kandydatura Owsiaka przyjęta

Już 10 tysięcy Polaków jest gotowych pisać do Norweskiego Instytutu Noblowskiego listy poparcia dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – cieszy się prof. Adam Grzegorczyk. Jako rektor uczelni wyższej Grezgorczyk miał prawo zgłosić WOŚP do Pokojowej Nagrody Nobla i z niego skorzystał. Teraz, jak mówi, czas na lobbing.

Redakcja 24 godziny
date_range 2 lutego 2017 schedule 21:15