24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Polski zespół podbija Chiny!

ROAN zagra dla WOŚP w Szanghaju

Zespół ROAN z Solca Kujawskiego od 10 lat regularnie koncertuje w Chinach, ciesząc się tam zdecydowanie większą popularnością  niż w Polsce. Na koncertach porządku pilnuje co prawda chińska milicja, ale czasem nawet funkcjonariusze nie są w stanie zatrzymać tłumu, który próbuje wedrzeć się na scenę.

Skala ich popularności w Chinach jest przez niektórych porównywana do samych Beatlesów. Pojawił się nawet termin Roanomanii. Na koncertach jest nawet do 20 tysięcy chińskich fanów. Plakaty przed ich występami wiszą w miastach, dostają tysiące wiadomości na chińskim komunikatorze społecznościowym. Wydali też płytę. W Chinach graja kilkadziesiąt koncertów rocznie.

Muzycy z zespołu ROAN od lat włączają się w pomoc charytatywną. Towarzyszyli Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy już na samym początku - podczas pierwszego koncertu w Ciechocinku, kiedy o fundacji Jurka Owsiaka jeszcze prawie nikt nie słyszał. Popularność, jaką cieszą się w Chinach skłoniła ich do szalonego pomysłu: zorganizowania pierwszego finału WOŚP w tym kraju, a dokładnie w Szanghaju.

(„24 godziny”)

WOŚP

ROAN

Jerzy Owsiak

zespół

Redakcja 24 godziny
date_range 18 grudnia 2016 schedule 13:23