24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Polski Fritzl zgotował piekło swojej rodzinie. Usłyszał wyrok

Mirosław Sz. długo nie wyjdzie z więzienia

Więził w piwnicy, gwałcił, głodził i straszył śmiercią swoją żonę. Swoje kilkuletnie córki także molestował. Mirosław M. usłyszał w środę wyrok 25 lat pozbawienia wolności.

Koszmar kobiety i jej dzieci trwał dwa lata. Oprawca znęcał się nad swoimi ofiarami w wyjątkowo okrutny sposób.
Mirosław Sz. więził żonę w piwnicy, wiązał jej ręce sznurem, głodził i gwałcił. Na to ostatnie pozwalał też swoim kolegom. Dramat rozgrywał się na oczach kilkuletnich córek małżeństwa, które również były molestowane.

Czytaj także: Znany chirurg-onkolog zatrzymany w Gdańsku

Prokuratura dwukrotnie umorzyła śledztwo w tej sprawie. „Do zdarzenia doszło w czasie kłótni małżeńskiej prywatnym domu, a nie w miejscu publicznym (...) brak jest przesłanek, które wskazywałyby na to, że interes społeczny przemawia za kontynuowaniem ścigania z urzędu” – miała usłyszeć od prokuratora w 2013 roku kobieta.

Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał wyrok w sprawie Mariusza Sz., który jest nazywany polskim Fritzlem. Za brutalne znęcanie się nad swoją rodziną, mężczyzna usłyszał wyrok 25 lat więzienia. Kara obejmuje również wyrok 2,5 lat za zagłodzenie psa. Dodatkowo, Sz. musi wpłacić 200 tys. zł. odszkodowania na rzecz pokrzywdzonych.

Po opuszczeniu więzienia, przez 15 lat nie będzie mógł zbliżać się do swojej żony. 10-letni zakaz obejmuje także zbliżanie się do dzieci.

(„24 godziny”, SE.pl)

znęcanie

więzienie

sąd

mirosław sz.

Polski Fritzl

molestowanie

wyrok

Redakcja 24 godziny
date_range 21 czerwca 2017 schedule 20:14