24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Polska jest dalej biednym krajem”

Leszek Miller był gościem programu „Ale o co chodzi?”

W programie „Ale o co chodzi?” Leszek Miller stwierdził, że nie namówiłby Polaków w wielkiej Brytanii do powrotu do Polski. - Jak można z czystym sumieniem namawiać przyjeżdżajcie i będziecie zarabiać trzy razy mniej – stwierdził były Premier.

W programie Sławomir Jastrzębowski zagaił temat młodych ludzi, którzy stale wyjeżdżają do pracy w Wielkiej Brytanii. Niedawno politycy Prawa i Sprawiedliwości apelowali do młodych, żeby zaczęli wracać do Polski. Leszek Miller stwierdził, że nie jest to dobry pomysł. - Mógłbym to powtórzyć mając świadomość, że wszyscy, którzy tutaj przyjadą nie doznają głębokiego rozczarowania – powiedział były Premier.

- Niestety średnia płaca w Polsce jest trzykrotnie niższa niż średnia płaca w Wielkiej Brytanii. Więc jak można z czystym sumieniem namawiać przyjeżdżajcie i będziecie zarabiać trzy razy mniej. Jeżeli liczyć PKB na jednego mieszkańca to Polska jest na piątym miejscu od końca. Polska jest dalej biednym krajem – przekonywał Leszek Miller.

Zobacz całe wydanie programu „Ale o co chodzi?”.

(„Ale o co chodzi?”)

ale o co chodzi

leszek miller

program publicystyczny

polityka

Redakcja 24 godziny
date_range 3 grudnia 2016 schedule 15:02
PiS: będziemy ostrożniejsi i mam nadzieję, że opozycja nie będzie prowokować
Kryzys sejmowy w programie „Proste pytanie”

– Nie może być tak, że parlament działa na zasadzie „jeden klub może wszystko, a reszta nic” – mówił w programie „Proste pytanie” w Nowa TV Andrzej Halicki, komentując zawieszenie przez opozycję tzw. okupacji Sejmu. Do sprawy odnieśli się także Krzysztof Łapiński (PiS), Zbigniew Gryglas (Nowoczesna) i Jakub Stefaniak (PSL).

Redakcja 24 godziny
date_range 15 stycznia 2017 schedule 09:12