24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Polska jak wierzba, ale co z kozą?

Adam Feder ilustruje metaforę prezesa PiS

Piękna jest ta polska wierzba. Drzewo, które jak żadne inne symbolizuje nasz kraj właśnie. Jakże piękna jest także ta pochyła wierzba, przy której Chopin zadumany… A co wspólnego z wierzbą ma koza? Sprawdzał Adam Feder.

– Gdybyśmy się zgadzali na wszystko, to bylibyśmy w sytuacji tej pochyłej wierzby, na którą każdy może wskoczyć, na którą każda koza może wskoczyć. Nie jesteśmy taką pochyłą wierzbą i o tym w Europie dzisiaj wszyscy wiedzą – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński po wyborze na kolejną kadencję szefa RE Donalda Tuska.

Aby możliwie najlepiej zilustrować tę metaforę Jarosława Kaczyńskiego usiłowaliśmy namówić kozę, aby wskoczyła na pochyłą wierzbę. Lecz bez sukcesu.

Czytaj także: „WYPROWADZACIE POLSKĘ Z UNII, PRZEGRALIŚCIE 1 DO 27”

Niektórzy sięgają po inne metafory, aby pokazać co się w czwartek w Brukseli wydarzyło. Na przykład: Jarosław Kaczyński wkładający kij w szprychy symbolizującego Wspólnotę roweru.

Łatwo można zauważyć, że prezes PiS-u nie miał wczoraj tak triumfalnego wyrazu twarzy, jak na przykład w grudniu. To zapewne na wieść o tym, że cała Europa – 27 państw – głosując na Polaka zbuntowała się przeciwko PiS-owi. Tego genialny strateg nie przewidział.

(„24 godziny”)

jarosław kaczyński

Donald Tusk

adam feder

szef rady europejskiej

wierzba

koza

Redakcja 24 godziny
date_range 10 marca 2017 schedule 21:32
Sejmowe komisje prostą drogą do sławy
Zdania, które przeszły do historii

Różnie bywa z tym, co ostatecznie ustalają sejmowe komisje śledcze, ale za to bywają bogatym źródłem rozrywki. Polityczne widowisko przynosi zaskakujące zwroty akcji, do języka wnosi nowe zwroty i ma swoje gwiazdy. Zaczęło się od słynnej komisji Rywina… ale z pionowych i poziomych korytarzy, czerwonych skarpetek, przedziwnych pytań i zachowań posłów śledczych śmiejemy się do dziś. Komisja ds. Amber Gold też miewa momenty. Poseł Marek Suski m. in. za sprawą swojej „carycy” ma spore szanse zapisać się w historii, ale pewnie nie tak, jakby sobie tego życzył.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 czerwca 2017 schedule 16:50