24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Polska demokracja jest w niebezpieczeństwie? SONDAŻ

Polacy ocenili też pracę Marka Kuchcińskiego

Wspólnie z portalem SE.pl zapytaliśmy Polaków czy demokracja w Polsce jest zagrożona oraz o to, czy marszałek Marek Kuchciński powinien podać się do dymisji? Odpowiedzi zaskakują.

Okazuje się, że większość badanych odpowiedziała, że demokracja w naszym kraju jest zagrożona – twierdzi tak aż 56 proc. pytanych. Spokojnej myśli w tej kwestii jest 32 proc. ankietowanych, którzy nie widzą zagrożenia. 12 proc. nie ma zdania.

Jak Polacy oceniają marszałka Sejmu?

Aż 48 proc. respondentów jest zdania, że Marek Kuchciński powinien podać się do dymisji. 20 proc. pytanych nie widzi jednak takiej potrzeby. 32% uchyliło się od odpowiedzi.

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 02-03.01.2017 roku na próbie 1047 dorosłych Polaków. Struktura demograficzna próby była reprezentatywna dla struktury dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3%.

(„24 godziny”, SE.pl)

demokracja

pis

sejm

sondaż

Marek Kuchciński

Redakcja 24 godziny
date_range 4 stycznia 2017 schedule 20:25

W czwartek odbyły się największe w tym tygodniu protesty, które zebrały tysiące ludzi. Szef MSWiA Mariusz Błaszczak powiedział w ich kontekście: „atmosfera piknikowa, spacerowicze i turyści”. Protestowano przed Sejmem, Sądem Najwyższym i Pałacem Prezydenckim – mimo, że adresata apelu „3 razy weto” nie było przy Krakowskim Przedmieściu. Andrzej Duda wypoczywa obecnie na Helu. Demonstracje odbyły się nie tylko w stolicy – tysiące ludzi wyszło na ulice wielu polskich miast.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 lipca 2017 schedule 15:57