24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Polska demokracja jest w niebezpieczeństwie? SONDAŻ

Polacy ocenili też pracę Marka Kuchcińskiego

Wspólnie z portalem SE.pl zapytaliśmy Polaków czy demokracja w Polsce jest zagrożona oraz o to, czy marszałek Marek Kuchciński powinien podać się do dymisji? Odpowiedzi zaskakują.

Okazuje się, że większość badanych odpowiedziała, że demokracja w naszym kraju jest zagrożona – twierdzi tak aż 56 proc. pytanych. Spokojnej myśli w tej kwestii jest 32 proc. ankietowanych, którzy nie widzą zagrożenia. 12 proc. nie ma zdania.

Jak Polacy oceniają marszałka Sejmu?

Aż 48 proc. respondentów jest zdania, że Marek Kuchciński powinien podać się do dymisji. 20 proc. pytanych nie widzi jednak takiej potrzeby. 32% uchyliło się od odpowiedzi.

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 02-03.01.2017 roku na próbie 1047 dorosłych Polaków. Struktura demograficzna próby była reprezentatywna dla struktury dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3%.

(„24 godziny”, SE.pl)

demokracja

pis

sejm

sondaż

Marek Kuchciński

Redakcja 24 godziny
date_range 4 stycznia 2017 schedule 20:25
„Nikt nie narzuci nam osób, które mamy przyjąć”
Borys Budka o sporze wokół przyjmowania uchodźców

– Jeżeli mielibyśmy przyjmować w sposób niekontrolowany imigrantów czy imigrantów zarobkowych, to oczywiście obawy są słuszne. Jeśli natomiast mówimy o uchodźcach przed wojną, którzy są zweryfikowani przez nasze służby, to w tym momencie takich obaw nie będzie – powiedział w programie „Więc jak?” Borys Budka z PO. Polityk komentował m. in. sprawę przyjmowania uchodźców do Polski.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 maja 2017 schedule 08:46