24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Politycy o uczczeniu… 100. rocznicy objawień fatimskich

Czy miały wpływ na losy Polski?

Sejmowa komisja kultury i środków masowego przekazu przyjęła projekt uchwały w sprawie uczczenia setnej rocznicy objawień fatimskich. Nie wszyscy doznali wystarczającej iluminacji – były też bowiem głosy krytyczne – ale w głosowaniu straciły na wadze. Projekt przeszedł i tylko gdzieś w powietrzu zastygło pytanie: czy sejmowa uchwała może sankcjonować cuda? Katolicka mądrość podpowiada: nie chodzi o cuda, a o wpływ objawień na historię.

Warto zajrzeć do samej uchwały o setnej rocznicy objawień fatimskich. Możemy tak przeczytać między innymi: „Poprzez przekazanie trzyczęściowej tajemnicy oraz spektakularny cud słońca, Matka Boża przypomniała ewangeliczną prawdę, że ludziom do szczęścia, tak naprawdę, potrzebny jest tylko Wszechmocny Bóg [...].”

Podczas obrad komisji, pojawiły się pytania m. in. o zapisane w uchwale kwestie szczególnego znaczenia objawień dla… obecnej sytuacji geopolitycznej Polski. Mówiono jeszcze jeszcze o promieniowaniu mikrofalowym i radzieckich kosmonautach. Politycy nie mogli dojść do porozumienia.

Czytaj także: Kto był najgorszym, a kto najlepszym politykiem w 2016 r.?

Tak czy inaczej, spór o uchwałę fatimską w świątyni polskiego parlamentaryzmu zakończył się tradycyjnie – głosowaniem.

Efekt? 10 głosów za, 7 przeciw oraz jedno wstrzymanie się.

(„24 godziny”)

posłowie

sejm

uchwała

politycy

fatima

cud

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 20:47