24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Politycy dojdą do kompromisu przed obradami?

Sytuacja w Sejmie jest coraz bardziej napięta

Ciągle brak jest ostatecznego porozumienia w sprawie kryzysu parlamentarnego. Jest za to wielka polityczna kłótnia, którą coraz trudniej zakończyć. Czy istnieje jeszcze szansa na dojście do wspólnego głosu polityków partii rządzącej i opozycji?

Lider partii Nowoczesna Ryszard Petru zmienia zdanie. Obecnie chce dyskusji o skróceniu kadencji Sejmu. Prawo i Sprawiedliwość zdania jednak nie zmienia. Członkowie partii wyjeżdżają poza Warszawę na posiedzenie klubu. Polskie Stronnictwo Ludowe zarzuca Platformie Obywatelskiej „strzelenie focha” i prezentuje postawę świadczącą o zrezygnowaniu i braku wiary w kompromis.

Paweł Kukiz idzie o krok dalej. Lider Kukiz’15 chce kar jeśli w środę protest w sejmowej sali plenarnej będzie kontynuowany. W południe mają się tam zacząć obrady.

Od 16 grudnia część posłów opozycji blokuje salę plenarną. Była to reakcja m. in. na wykluczenie z obrad posła Michała Szczerby, kontrowersje wokół prawidłowości przebiegu głosowania nad budżetem na 2017 rok, a także ograniczenia warunków pracy dziennikarzy w parlamencie.

(„24 godziny”)

spór

sejm

politycy

polityka

wolne media

Redakcja 24 godziny
date_range 10 stycznia 2017 schedule 20:41