24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Policjantka i mistrzyni fitness walczy o życie

Potrzeba prawie 200 tysięcy złotych

Kinga Szweda jeszcze niedawno odnosiła sukcesy jako kulturystka. Była wicemistrzynią Świata i mistrzynią Europy w fitnessie sylwetkowym. Niestety cztery miesiące temu jej życie wywróciło się do góry nogami. Kobieta zachorowała na raka żołądka. Szansą na ratunek jest kosztowne leczenie w Niemczech.

Rak, który opanował organizm kobiety jest nieoperacyjny. Niektórzy lekarze po zdiagnozowaniu nowotworu nie dawali szans na wyleczenie. To jeszcze bardziej zmotywowało Kingę i jej rodzinę do walki o życie. - Jest dla mnie najważniejszą osobą w życiu, najbliższą memu sercu. Nie wyobrażam sobie, że mogłoby jej kiedykolwiek zabraknąć przy mnie – mówi Mikołaj Kęsik, narzeczony Kingi.

Na początku Kinga była słaba, żeby rozpocząć chemioterapię. Jednak jak na sportowca i policjantkę przystało nie poddała się. Udało się znaleźć eksperymentalną terapię w Niemczech, dzięki, której wyniki poprawiły się i można było podać chemię.

Kingę czeka jeszcze sześć zabiegów niemieckiej klinice. Niestety brakuje na to pieniędzy. Jeden wyjazd kosztuje 30 tysięcy złotych. W akcję zbierania środków włączyła się między innymi Fundacja Forani i policjanci w całym kraju. - Liczę na to, że znajdą się jeszcze osoby dobrej woli i po prostu pomogą mi w tym, ponieważ ja nie ukrywam bardzo chcę żyć – mówi Kinga Szweda.

(„24 godziny”)

24 godziny

policja

polska

leczenie

zdrowie

Redakcja 24 godziny
date_range 26 listopada 2016 schedule 20:21