24h online
Policjanci z Bydgoszczy nie boją się smogu źródło: policja.pl

Policjanci z Bydgoszczy nie boją się smogu

Maseczki zalegają w magazynach

W ostatnich miesiącach mieszkańcy Polski często zmagali się z przekroczonymi normami jakości powietrza. W związku z tym władze w policji uznały, że funkcjonariuszom przydadzą się maski przeciwsmogowe. Policjanci z Bydgoszczy posiadają je, jednak nie zamierzają z nich korzystać.

Smog najczęściej pojawia się na południu kraju – donosi „Gazeta Wyborcza”. Maski miały jednak otrzymać te komendy, które o nią poproszą.

Władze bydgoskiej policji założyły, że zwrócą się o nie raczej policjanci z drogówki oraz funkcjonariusze odpowiedzialni za zabezpieczanie imprez masowych.

Czytaj także: Rybnik zamyka szkoły. Powodem trujący smog

Przed wysłaniem zamówienia do KGP planowano przepytać policjantów, jednak w międzyczasie okazało się, że maseczki są – i to w sporym zapasie. Zostały w magazynach jeszcze ptasiej grypie, która pojawiła się przed laty w regionie – przyznaje Monika Chlebicz, rzeczniczka komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Maseczki zabezpieczające przed ptasią grypą spełniają również wymogi tych przeciwsmogowych. Rzeczniczka przyznaje jednak, że „Póki co nikt ich do pracy nie chce”

(bydgoszcz.wyborcza.pl)

alarm smogowy

policja

smog

policjanci

bydgoszcz

Redakcja 24 godziny
date_range 15 marca 2017 schedule 12:50