24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Policjanci brutalnie pobili staruszkę w sklepie! [WIDEO]

Starsza pani została skuta w kajdanki!

Na zapleczu jednego z wrocławskich sklepów spożywczych doszło do skandalicznego pobicia starszej kobiety przez policjantów. Zdarzenie miało miejsce ok. dwa lata temu, jednak nagranie z monitoringu zostało upublicznione dopiero teraz. O sprawie informuje na swojej stronie internetowej „Super Express”.

Trwające 15 minut nagranie pokazuje m.in. jak starsza kobieta siedzi na zapleczu sklepu spożywczego. Obok niej widać stojącego ochroniarza. Staruszka siedziała spokojnie, nie wykonując przy tym żadnych agresywnych gestów. Prawdopodobnie chwilę wcześniej została przyłapana na kradzieży, dlatego w konsekwencji wezwano policję.

Czytaj także: Policja na wezwanie rzekomej urzędniczki

Po kilku minutach pojawiają się policjanci – funkcjonariusz i funkcjonariuszka. Rozpoczyna się zadawanie ciosów starszej kobiecie, która jest przerażona. Policjantka wysypała zawartość torebki zatrzymanej na podłogę, wśród porozrzucanych rzeczy był... ogórek. W konsekwencji starsza pani została skuta w kajdanki.

ZOBACZ WIDEO NA STRONIE SE.pl

„W służbie nie ma miejsca na takie zachowania” – mówi rzecznik prasowy dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski, którego cutuje portal SE.pl. „Dlatego wszczęliśmy postępowanie dyscyplinarne wobec tych funkcjonariuszy. Sprawa będzie wszechstronnie wyjaśniona. Zachodzi tu podejrzenie złamania prawa przez policjantów, dlatego już powiadomiliśmy prokuraturę i biuro spraw wewnętrznych” – dodał Petrykowski.

Z informacji portalu SE.pl wynika również, że funkcjonariusze zostali zawieszeni przez komendanta. Grozi im wyrzucenie z pracy i zarzuty prokuratorskie.

(SE.pl)

przemoc

monitoring

policjanci

Super Express

pobicie

policja

Redakcja 24 godziny
date_range 27 lipca 2017 schedule 20:56