24h online
Policja uderza w narkobiznes. Zatrzymano 39 osób źródło: Policja

Policja uderza w narkobiznes. Zatrzymano 39 osób

Wprowadzili do obrotu ok. 300 kg narkotyków

400 funkcjonariuszy policji przeszukało ponad 60 miejsc w Warszawie i powiecie wołomińskim, żeby doprowadzić przed wymiar sprawiedliwości 39 osób. Grupa zajmowała się handlem oraz produkcją heroiny, amfetaminy, mefedronu, kokainy i marihuany. Nad sprawą pracują wszyscy śledczy Wydziału Śledczego praskiej prokuratury okręgowej.

Zatrzymania to efekt skrupulatnego śledztwa prowadzonego od grudnia zeszłego roku. W obławie uczestniczyli m. in funkcjonariusze z Wołomina, kilku jednostek garnizonu warszawskiego, Biura Operacji Antyterrorystycznych oraz Centralnego Biura Śledczego Policji. W grupie przestępczej aktywnie działali zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Niewykluczone, że niektórzy z zatrzymanych będą odpowiadać również za włamania, wymuszenia i pobicia ze skutkiem śmiertelnym.

Czytaj także: Sprzedali prawie 700 kg narkotyków! Wpadli w ręce policji

Policjanci szacują, że przestępcom udało się wprowadzić do obrotu blisko 300 kg narkotyków. W trakcie aresztowań funkcjonariusze ujawnili w posiadłościach należących do gangsterów m. in. broń palną, amunicję, produkty służące do produkcji substancji odurzających, a także liczne kosztowności.

(„24 godziny”)

przestępczość

policja

przestępstwo

narkotyki

zatrzymanie

Redakcja 24 godziny
date_range 23 czerwca 2017 schedule 15:14