24h online
Policja przygotowuje się na 11 listopada źródło: Policja

Policja przygotowuje się na 11 listopada

W stolicy planowane są trzy duże marsze

Ponad 7 tys. funkcjonariuszy będzie zapewniało bezpieczeństwo 11 listopada w Warszawie - poinformował Komendant Główny Policji, który wspólnie z szefem MSWiA Mariuszem Błaszczakiem wziął udział w odprawie poświęconej przygotowaniom służb do zabezpieczenia obchodów Święta Niepodległości.

„Zdecydowana większość zgromadzeń będzie miała miejsce w Warszawie. To Komenda Stołeczna Policji jest obciążona odpowiedzialnością za bezpieczeństwo. Również w Komendzie Głównej Policji powstał specjalny zespół zadaniowy” - powiedział nadinsp. dr Jarosław Szymczyk.

„Raporty, które mi przedstawiono, świadczą o tym, że warszawska policja jest gotowa do zabezpieczenia. Chodzi o bezpieczeństwo tych, którzy będą manifestować oraz mieszkańców Warszawy” - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Z informacji podanych na stronie policja.pl wynika, że do stołecznego ratusza wpłynęło do tej pory 17 zgłoszeń manifestacji, które są planowane na 11 listopada. Wiadomo, że tego dnia ulicami Warszawy przejdą trzy duże marsze - Marsz Niepodległości (organizowany przez środowiska narodowe), marsz „KOD Niepodległości” (organizowany przez Komitet Obrony Demokracji) oraz marsz antyfaszystowski zaplanowany przez organizacje lewicowe i anarchistyczne.

(policja.pl)

policja

Mariusz Błaszczak

KOD

Święto Niepodległości

11 listopada

Warszawa

Marsz Niepodległości

Redakcja 24 godziny
date_range 4 listopada 2016 schedule 08:51