24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Polak został okrzyknięty bohaterem w Irlandii!

Uratował rodzinę z tonącego samochodu

Piotr Smoleński został okrzyknięty bohaterem przez irlandzkie media. Polak ruszył na ratunek pasażerom tonącego auta w miejscowości Cork. Sytuacja była bardzo dramatyczna – w pojeździe znajdowała się matka z dwójką dzieci oraz pies. Przez uchylone okno do samochodu dostawało się coraz więcej wody.

Dramatyczne sceny miały miejsce w minioną sobotę ok. godz. 19.00 w irlandzkiej miejscowości Cork. Kierowca wysiadł na chwilę z samochodu, który zaparkował nieopodal domu. W BMW znajdowała się jego żona, synowie i pies.

Najprawdopodobniej jedno z dzieci przez przypadek zwolniło hamulec ręczny, przez co auto stoczyło się do rzeki Lee. Kiedy mężczyzna wyszedł z budynku, auto było już niemal całkowicie zanurzone w wodzie.

Czytaj także: Świat podziwia polskiego bohatera

Matka i jej dzieci krzyczeli – nie mogli wydostać się z samochodu. Próby uwolnienia żony i synów z tonącego auta spełzły na niczym. Obok miejsca dramatu przejeżdżał Piotr Smoleński, który ruszył na ratunek rodzinie – okazało się, że ma do czynienia ze znajomymi Polakami.

Pan Piotr z wydobył wszystkich z auta – najpierw dzieci, później ich matkę, która opuściła pojazd w ostatniej chwili. Na końcu z samochodu wypłynął pies.

Obaj panowie doznali lekkich obrażeń. Media w Irlandii okrzyknęły Smoleńskiego bohaterem. On jednak skromnie twierdzi, że na jego miejscu każdy postąpiłby w ten sposób.

(wp.pl)


 

dramat

bohater

Polacy

samochód

wypadek

odwaga

irlandia

bohaterstwo

ratunek

Redakcja 24 godziny
date_range 29 czerwca 2017 schedule 21:14