24h online
Polak walczy o tytuł Podróżnika Roku źródło: Facebook/Krzysztof Starnawski (dualrebreather)

Polak walczy o tytuł Podróżnika Roku

Oddaj głos w plebiscycie National Geographic

„Znalezienie się w finale konkursu organizowanego już od dwunastu lat przez National Geographic USA to dla mnie ogromne wyróżnienie” - napisał na Fecbooku Krzysztof Starnawski. Polak, który od lat eksploruje jaskinie na całym świecie, ma szansę na tytuł Podróżnika Roku 2016.

Krzysztof Starnawski jest speleologiem, płetwonurkiem, instruktorem a także ratownikiem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i taternikiem.

„Nie spodziewałem się, że świat zauważy i doceni mój kilkudziesięcioletni trud eksplorowania jaskiń na całym globie” - napisał na swoim profilu na Fecbooku Krzysztof Starnawski, informując o nominacji do prestiżowego tytułu. 

 

 

Niebagatelny wpływ na zainteresowanie jego wyprawami miało odkrycie najgłębszej na świecie podwodnej jaskini w Czechach. Podczas projektu „Hranicka Propast – step beyond 400 metres” Starnawskiemu udało się zejść na głębokość 278 metrów.

Do tytułu Podróżnika Roku 2016 nominowano 10 osób. Na swojego faworyta można głosować tutaj raz dziennie aż do 16 grudnia. Zwycięzca zostanie ogłoszony w styczniu 2017 r.

Polak potrafi!

W ubiegłym roku Podróżnikiem Roku National Geographic został kajakarz z Polic Andrzej Doba. Polak spędził na wodzie ponad pół roku, wiosłując po Atlantyku w kajaku „Olo”.

 

 

(Facebook/Krzysztof Starnawski, National Geographic)

jaskinia

podróżnik roku

Krzysztof Starnawski

Aleksander Doba

świat

podróże

Redakcja 24 godziny
date_range 6 listopada 2016 schedule 10:54