24h online
Polacy wyproszeni z samolotu źródło: Pixabay/Skitterphoto

Polacy wyproszeni z samolotu

Lot opóźniony o ponad 2 godziny

Kilkudziesięciu polskich pasażerów zostało wyproszonych z samolotu belgijskiej linii lotniczej Brussels Airlines. Powód? Niegrzeczne zachowanie. Wiadomo, że kilka osób było też pod wpływem alkoholu. Lot został opóźniony o ponad dwie godziny.

Samolot linii Brussels Airlines miał odlecieć w sobotę ok. 14.30 z Brukseli do położonej w Hiszpanii miejscowości Alicante. Przez zachowanie polskich pasażerów nie doszło jednak do planowego startu.

W samolocie znajdowało się ok. 40 Polaków, jeden z nich używał wulgaryzmów. Obsługa uznała, że należy go wyprosić. Nikt jednak nie przyznał się do winy. Wtedy podjęto decyzję, że wszyscy Polacy opuszczą pokład.

Linie lotnicze tłumaczą, że grupa pasażerów zaczęła zachowywać się w niegrzeczny sposób. Ze względów bezpieczeństwa oraz troski o komfort pozostałych pasażerów, podjęto decyzję o wyproszeniu Polaków z pokładu. Niektórzy byli pod wpływem alkoholu.

(se.pl)

pasażerowie

samolot

lotnisko

Redakcja 24 godziny
date_range 20 listopada 2016 schedule 17:21
NIK prześwietli pracę MON. Głosowali za tym posłowie PiS
Chodzi m.in. o samoloty dla VIP-ów

Najwyższa Izba Kontroli w 2018 r. najprawdopodobniej weźmie pod lupę Ministerstwo Obrony Narodowej. NIK miałby przyjrzeć się sprawie zakupu małych i średnich samolotów dla VIP-ów oraz procedurą ochrony informacji niejawnych w resorcie. Wniosek PO podczas posiedzenia sejmowej Komisji Obrony poparła część posłów PiS.

Redakcja 24 godziny
date_range 11 maja 2017 schedule 12:33