24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Polacy, strzeżcie się grypy! Chorujemy na potęgę

Ogromne koszty leczenia i nieobecności w pracy

Grypa znowu o sobie przypomina – chorujemy rekordowo dużo. Okazuje się, że liczba podejrzeń i zachorowań na grypę przekracza 100 tys. tygodniowo – donosi portal money.pl.

Według wyliczeń „Gazety Wyborczej”, koszty związane z tak wysoką zachorowalnością na grypę mogą wynieść nawet ponad 3 mld zł.

Tak duża liczba zachorowań świadczy o tym, że Polacy w znacznym stopniu nie szczepią się na grypę. Portal money.pl powołuje się na dane z których wynika, że w ubiegłym sezonie epidemicznym (2015/16) zaszczepiło się 3,4 proc. Polaków – to najmniejszy wskaźnik w całej Unii Europejskiej.

Koszty grypy są trudne do oszacowania. Wliczają się do nich m.in. nasze wydatki w aptekach, ceny wizyt u lekrzy, nieobecność w pracy i obniżona wydajność pracowników oraz ewentualna hospitalizacja w przypadku powikłań.

Więcej w materiale wideo „24 godzin”.

(money.pl/ „Gazeta Wyborcza”)

zdrowie

choroba

grypa

szczepienia

Redakcja 24 godziny
date_range 29 grudnia 2016 schedule 20:24
W Polsce zabraknie pielęgniarek
Nawet 80 tysięcy

Z danych Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych wynika, że za niecałe pięć lat, aż 80 tysięcy pielęgniarek odejdzie na emeryturę. Niestety obecnie są marne szanse, żeby te braki uzupełnić. Do pracy zniechęcają przede wszystkim niskie zarobki.

Redakcja 24 godziny
date_range 20 maja 2017 schedule 20:19