24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Polacy przeciwni ekshumacjom ofiar katastrofy smoleńskiej

Sondaż dla „24 godzin” i se.pl

Trwają ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej. Jak dotąd wydobyto już osiem ciał. Nie wszystkim rodzinom to się podoba i do prokuratury wpłynęło ponad 20 zażaleń lub sprzeciwów dotyczących podjęcia decyzji o ekshumacji.

Prokuratura planuje w sumie ekshumacje 83 ofiar katastrofy smoleńskiej. Tymczasem przeciwne są nie tylko rodziny. Z sondażu przeprowadzonego dla „24 godzin” i se.pl wynika, że Polacy są przeciwni przymusowym ekshumacją wbrew woli rodzin ofiar. Przeciw opowiedziało się 83 procent ankietowanych, za 10 procent, a 7 procent nie miało zdania.

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 23-24.11.2016 roku na próbie 1038 dorosłych Polaków. Struktura demograficzna próby była reprezentatywna dla struktury dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

(„24 godziny”, se.pl)

24 godziny

prokuratura

ekshumacja

serwis informacyjny

katastrofa smoleńska

Redakcja 24 godziny
date_range 7 grudnia 2016 schedule 20:59
Prezes PiS podał datę ostatniej miesięcznicy!
Nastąpi już niebawem

Podczas 88. miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Kaczyński mówił m. in., że trzeba dążyć do prawdy, która jest coraz bliżej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości sugerował także, kiedy będzie miała miejsce ostatnia miesięcznica katastrofy – ma nastąpić 96 miesięcy po wypadku prezydenckiego tupolewa.

Redakcja 24 godziny
date_range 11 sierpnia 2017 schedule 13:36