24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Polacy na Wyspach. „Osobą, do której powinien pojechać Kaczyński, jest Tusk”

Sławomir Neumann w „Więc jak?”

– Jeżeli chcemy rozmawiać o Unii Europejskiej, to w innych miejscach, nie w Wielkiej Brytanii, która UE opuszcza – komentował wizytę Jarosława Kaczyńskiego i spotkanie szefa PiS z premier Theresą May Sławomir Neuman. Szef klubu parlamentarnego PO był gościem programu „Więc jak?” w Nowa TV.

W Londynie Jarosław Kaczyński spotkał się w czwartek z premier Wielkiej Brytanii Theresą May. Rozmowa, która zaplanowana była na środę, została przełożona z powodu ataków terrorystycznych na brytyjski parlament. Spotkanie odbyło się tuż przed oficjalnym rozpoczęciem procesu wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Oficjalnie Kaczyński poleciał do Londynu jako szef Prawa i Sprawiedliwości, spotkać się z przewodniczącą partii rządzącej. – Wiemy, że to prezes Kaczyński podejmuje decyzje – mówił w Nowa TV Sławomir Neumann (PO). – Wiemy też, że wysypuje mu się to z rąk, bo ci wszyscy ministrowie, którzy są być może nawet dobrze poinstruowani, nie dają rady później w swoich resortach i to się wszystko im wywala – argumentował przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, wskazując, że ma na myśli chociażby ministra Szyszkę, którego nazwał „wyjątkowym szkodnikiem”.

Czytaj także: „OSTATECZNĄ BARIERĄ PRZED NIEOGRANICZONĄ WŁADZĄ KACZYŃSKIEGO JEST UE”

Na uwagę, że na Wyspach mieszka ok. miliona Polaków i dlatego dobrze, że Kaczyński pojechał tam, by dbać o ich interesy, Neuman zareagował, mówiąc, ze to nie właściwy adres. – O interesy naszych rodaków w Wielkiej Brytanii zadba nie Theresa May, która będzie dbała o interes Brytyjczyków, wychodząc z Unii, tylko Unia Europejska, negocjując wyjście. Adresem, czy osobą, do której powinien pojechać Jarosław Kaczyński jest Donald Tusk – wskazał polityk PO.

Neumann dodał, że zamiast rozmawiać z krajem, który UE opuszcza, trzeba naprawiać stosunki we Wspólnocie, bo „mamy dziś w UE słabą pozycję na własne życzenie”. – To jest samoizolacja. To jest naszym zdaniem coś, co zagraża polskiej racji stanu, dlatego nasz wniosek o wotum nieufności wobec tego rządu – wyjaśnił.

(„Więc jak?”)

jarosław kaczyński

Sławomir Jastrzębowski

PO

Platforma Obywatelska

londyn

Sławomir Neumann

więc jak

wielka brytania

unia europejska

theresa may

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 09:30