24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Polacy mają dość miesięcznic smoleńskich? [SONDAŻ]

Większość badanych nie ma wątpliwości...

Od siedmiu lat każdego 10. dnia miesiąca na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie gromadzą się tłumy ludzi, którzy wspominają ofiary katastrofy smoleńskiej. Instytut Badań Pollster na zlecenie Nowa TV i portalu SE.pl zapytał czy Prawo i Sprawiedliwość powinno zaprzestać organizowania miesięcznic. Wyniki badania mogą zaskakiwać… szczególnie polityków partii rządzącej.

Pollster zapytał Polaków o zdanie, ponieważ wyraźnie widać , że miesięcznice są coraz mniej żałobne, a coraz bardziej polityczne.

Miesięcznice gromadzą także opozycyjne środowiska, a to coraz częściej prowadzi do raczej gorszących scen. Miejsca na pamięć o ofiarach jest na Krakowskim Przedmieściu coraz mniej, za to coraz więcej na polityczne deklaracje.

Czytaj także: Rosyjscy kontrolerzy umyślnie spowodowali katastrofę smoleńską?

Czy więc partia rządząca powinna zrezygnować z miesięcznic smoleńskich? 74 proc. badanych odpowiedziało twierdząco. 14 proc. jest przeciwnego zdania. 12 proc. respondentów nie ma zdania.

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 11-12.05.2017 roku na próbie 1018 dorosłych Polaków.
Struktura demograficzna próby była reprezentatywna dla struktury dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3%.

(„24 godziny”)

10 kwietnia

sondaż

miesięcznica

krakowskie przedmieście

pis

Redakcja 24 godziny
date_range 15 maja 2017 schedule 21:26
Kwaśniewski: nie konstytucja jest problemem, a to że rządzący ją łamią
Były prezydent w Nowa TV

– Moim zdaniem dzisiaj klucz do przyszłości Polski jest po stronie opozycji – mówił w Nowa TV Aleksander Kwaśniewski. – Czy zobaczymy twarze, którym będzie można zaufać i które będą „osobami nadziei” na to, że można odsunąć PiS od władzy i rządzić lepiej oraz przywrócić te wartości, które są w tej chwili gwałcone – dodał były prezydent.

Redakcja 24 godziny
date_range 23 czerwca 2017 schedule 10:06