24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Polacy mają dość miesięcznic smoleńskich? [SONDAŻ]

Większość badanych nie ma wątpliwości...

Od siedmiu lat każdego 10. dnia miesiąca na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie gromadzą się tłumy ludzi, którzy wspominają ofiary katastrofy smoleńskiej. Instytut Badań Pollster na zlecenie Nowa TV i portalu SE.pl zapytał czy Prawo i Sprawiedliwość powinno zaprzestać organizowania miesięcznic. Wyniki badania mogą zaskakiwać… szczególnie polityków partii rządzącej.

Pollster zapytał Polaków o zdanie, ponieważ wyraźnie widać , że miesięcznice są coraz mniej żałobne, a coraz bardziej polityczne.

Miesięcznice gromadzą także opozycyjne środowiska, a to coraz częściej prowadzi do raczej gorszących scen. Miejsca na pamięć o ofiarach jest na Krakowskim Przedmieściu coraz mniej, za to coraz więcej na polityczne deklaracje.

Czytaj także: Rosyjscy kontrolerzy umyślnie spowodowali katastrofę smoleńską?

Czy więc partia rządząca powinna zrezygnować z miesięcznic smoleńskich? 74 proc. badanych odpowiedziało twierdząco. 14 proc. jest przeciwnego zdania. 12 proc. respondentów nie ma zdania.

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 11-12.05.2017 roku na próbie 1018 dorosłych Polaków.
Struktura demograficzna próby była reprezentatywna dla struktury dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3%.

(„24 godziny”)

10 kwietnia

sondaż

miesięcznica

krakowskie przedmieście

pis

Redakcja 24 godziny
date_range 15 maja 2017 schedule 21:26
Wojciech Wencel wkracza do szkół, zdetronizował m. in. Witkacego!
Ulubiony poeta prawicy pod lipą Adama Federa

Rewolucja w szkolnictwie stała się faktem. Niektórzy uczniowie odetchną z ulgą – z listy obowiązkowych lektur szkolnych znikną m. in. Bruno Schulz, Józef Conrad czy Witkacy. Zastąpią ich jednak inni twórcy, a wśród nich... Wojciech Wencel, którego twórczość budzi sporo kontrowersji. Podoba się jednak partii rządzącej, a prezydent wręczył mu nawet nagrodę „Zasłużony dla Polszczyzny”. Los licealistów nie pozostaje obojętny Adamowi Federowi, który postanowił przyjrzeć się sprawie.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 sierpnia 2017 schedule 13:53