24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Polacy chcą przedterminowych wyborów? [SONDAŻ]

Poważne strzeżenie dla Prawa i Sprawiedliwości!

Wyniki sondażu przeprowadzonego dla Nowa TV i portalu SE.pl jasno pokazują, że Polacy są już zmęczeni brakiem porozumienia w Parlamencie i chcą przedterminowych wyborów.

W związku z przedłużającym się konfliktem na linii partia rządząca – opozycja, zadaliśmy Polakom pytanie: „czy uważasz, że w Polsce powinny odbyć się przedterminowe wybory?”.

Wynik nie pozostawia wątpliwości – większość Polaków chce wcześniejszych wyborów. Za taką możliwością opowiedziało się aż 48 proc. respondentów. 37 proc. nie widzi potrzeby pójścia do urn przed ustawowo wyznaczonym terminem. 15 proc. ankietowanych nie ma w tej kwestii zdania.

Od 16 grudnia posłowie opozycji okupują sejmową salę plenarną. Była to reakcja m. in. na próbę ograniczenia pracy dziennikarzy w Sejmie, wykluczenie z obrad posła Michała Szczerby (PO) oraz kontrowersje wokół prawidłowości głosowania nad budżetem na 2017 rok.

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 02-03.01.2017 roku na próbie 1047 dorosłych Polaków. Struktura demograficzna próby była reprezentatywna dla struktury dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

(Nowa TV, SE.pl)


 

opozycja

wolne media

sondaż

rząd

sejm

Redakcja 24 godziny
date_range 9 stycznia 2017 schedule 21:27