24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Polacy chcą mieć wolne w Wigilię

Sondaż dla „24 godzin” i se.pl

78 procent Polaków chce mieć wolne w Wigilię – tak wynika z sondażu dla se.pl i programu „24 godziny” przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster.

12 procent pytanych było przeciwko wprowadzeniu dnia wolnego 24 grudnia, a 10 procent nie miało w tej sprawie zdania. Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 14-15 grudnia 2016 roku na próbie 1001 dorosłych Polaków.

Jak czytamy na se.pl, zdaniem ekonomisty Marka Zubera (44 l.) nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by Polacy wcale nie chodzili do pracy w Wigilię. - W naszej świadomości to taki dzień, że nikt się nie nastawia na nagłe wieczorne zakupy. Nie ucierpi na tym gospodarka, a i społeczeństwo byłoby zadowolone – ocenił ekspert.

(se.pl)

sondaż

zakupy

sklepy

święta

Redakcja 24 godziny
date_range 23 grudnia 2016 schedule 20:38
Tusk i Biedroń depczą Dudzie po piętach [SONDAŻ]
Gdyby wybory prezydenckie odbyły się dziś...

Pierwszą turę wyborów prezydenckich Andrzej Duda miałby w kieszeni, ale w drugiej kontrkandydat mógłby już mu zagrozić. Robert Biedroń nawet bardziej niż Donald Tusk. Jak wyglądałyby wyniki wyborów prezydenckich, gdyby odbywały się dzisiaj? Nastroje badał Panel Badawczy Ariadna dla „Dziennika Gazety Prawnej”.

Redakcja 24 godziny
date_range 18 maja 2017 schedule 14:19