24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Polacy chcą mieć wolne w Wigilię

Sondaż dla „24 godzin” i se.pl

78 procent Polaków chce mieć wolne w Wigilię – tak wynika z sondażu dla se.pl i programu „24 godziny” przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster.

12 procent pytanych było przeciwko wprowadzeniu dnia wolnego 24 grudnia, a 10 procent nie miało w tej sprawie zdania. Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 14-15 grudnia 2016 roku na próbie 1001 dorosłych Polaków.

Jak czytamy na se.pl, zdaniem ekonomisty Marka Zubera (44 l.) nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by Polacy wcale nie chodzili do pracy w Wigilię. - W naszej świadomości to taki dzień, że nikt się nie nastawia na nagłe wieczorne zakupy. Nie ucierpi na tym gospodarka, a i społeczeństwo byłoby zadowolone – ocenił ekspert.

(se.pl)

sondaż

zakupy

sklepy

święta

Redakcja 24 godziny
date_range 23 grudnia 2016 schedule 20:38
PO i PiS idą niemal łeb w łeb [SONDAŻ]
Badania przeprowadzono po wyborze szefa RE

Opozycja rośnie w siłę – wynika z sondażu, który został przeprowadzony przez IBRiS dla „Rzeczpospolitej”. Badanie wykonano w dniach 16-17 marca na próbie 1100 osób. W tym przypadku data jest jednak szczególnie ważna. Ankietowani wyrazili bowiem swoje preferencje polityczne na tydzień po wyborze Donalda Tuska na szefa RE. Polaka poparły wszystkie unijne kraje poza jednym – Polską.

Redakcja 24 godziny
date_range 20 marca 2017 schedule 13:49