24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Pół roku więzienia za zakopanie psa żywcem

Oprawca usłyszał wyrok

W łódzkim sądzie zapadł wyrok skazujący w sprawie mężczyzny, który w listopadzie ubiegłego roku skatował, a następnie zakopał swoją suczkę. 64-letni Stanisław R. trafi za kraty na pół roku. Przed gmachem sądu odbyła się manifestacja.

Oprócz wyroku pół roku bezwzględnego więzienia 64-latek został ukarany finansowo – ma wypłacić 2 tys. zł nawiązki łódzkiemu schronisku.

W czasie, gdy mężczyzna był sądzony, przed sądem zebrali się mieszkańcy Łodzi, którzy przyszli protestować razem ze swoimi zwierzętami donosi ESKA INFO Łódź.

Do brutalnego aktu wobec suczki Diany doszło 22 listopada 2016 r. zakopane, dogorywające zwierzę w okolicy ul. Zagrodowej na łódzkim Olechowie znalazło dwóch przypadkowych przechodniów.

Czytaj także: ZATRZYMANO ZWYRODNIALCA, KTÓRY ZAKOPAŁ PSA ŻYWCEM

64-letni oprawca był zaskoczony zatrzymaniem. Stwierdził, że chciał zabić suczkę, bo czekała go przeprowadzka z domu do mieszkania w bloku, w którym nie ma warunków dla psa. R. przyznał, że bił psa w szpadlem głowę, a później zakopał Dianę w dole.

Mężczyzna był oskarżony o usiłowanie zabójstwa zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem.

(„24 godziny”, łódź.eska.pl, tvn24.pl)

Diana

więzienie

pies

łódź

wyrok

proces

Redakcja 24 godziny
date_range 21 lutego 2017 schedule 20:51
Groźny pedofil na wolności. Nie ma dla niego więzienia!
28-latek zgwałcił dziecko po wyjściu zza krat

Pedofil, który po wyjściu z więzienia znów zgwałcił dziecko nie trafi ponownie za kraty. Nie znaleziono dla niego odpowiedniego więzienia. Zwyrodnialec jeździ na wózku – w krzywdzeniu dzieci jednak mu nie przeszkadza. Sąd tłumaczy, że w całej Polsce nie ma zakładu karnego w którym można zamknąć chorego na stwardnienie rozsiane. Przestępca ze Świdnicy pozostaje więc na wolności. Mężczyzna był już skazany za pedofilię, wyszedł przed końcem wyroku i zgwałcił pięcioletniego chłopca. Nagrał to i zamieścił w sieci. Z okien swojego mieszkania ma widok na... plac zabaw.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 sierpnia 2017 schedule 16:07