24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Rodzina i przyjaciele pożegnali Bohdana Smolenia

Satyryk miał 69 lat

W Przeźmierowie pod Poznaniem odbyły się we wtorek uroczystości pogrzebowe Bohdana Smolenia. Aktor zmarł 15 grudnia w jednym z poznańskich szpitali. Miał 69 lat.

Aktor i satyryk spoczął w rodzinnym grobowcu. W pochówku wzięła udział jedynie najbliższa rodzina i przyjaciele artysty. Prezydent Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie Bohdana Smolenia Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

(fot. Przemysław Szyszka/SE/East News)

Bohdan Smoleń urodził się w 1947 roku w Bielsku-Białej. Od 1968 roku występował w krakowskim kabarecie „Pod Budą”, a w 1977 roku dołączył do poznańskiego kabaretu „Tey”. Zagrał też w filmach: „Kochankowie mojej mamy” Radosława Piwowarskiego, „Cesarskie Cięcie Stanisława Moszuka czy „Pan Kleks w kosmosie” Krzysztofa Gradowskiego. Znany był również z roli listonosza Edka z serialu „Świat według Kiepskich”, w którym od 1999 roku występował prawie przez 10 lat.

Kilka lat temu w miejscowości Baranówek otworzył hodowlę kuców szkockich oraz fundację „Stworzenia Pana Smolenia”, prowadzącą hipoterapię dla niepełnosprawnych osób.

(„24 godziny”)

24 godziny

serwis informacyjny

aktor

Bohdan Smoleń

pogrzeb

poznań

Redakcja 24 godziny
date_range 20 grudnia 2016 schedule 21:07
Cichopek: Przebywanie w towarzystwie Witolda Pyrkosza było wielką przyjemnością
W „Tu i teraz” m. in. o współpracy ze zmarłym aktorem

– Dla mnie to był wyjątkowy człowiek. Trafiłam pod jego skrzydła, kiedy miałam 17 lat. Najbardziej zapamiętam jego serdeczność wobec mojej osoby - młodej dziewczyny, która nie była po szkole aktorskiej, która miała zerowe doświadczenie. Nigdy, naprawdę nigdy nie odczułam, że jestem gorsza, że nie jestem warta bycia w tym serialu – mówiła o zmarłym Witoldzie Pyrkoszu aktorka Katarzyna Cichopek. – Przebywanie w jego towarzystwie było wielką przyjemnością – dodała. Aktorka opowiedziała także o wyjątkowym programie, który już od 6 maja poprowadzi na antenie Nowa TV – „Nowa ja!”.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 kwietnia 2017 schedule 09:06