24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Podkomisja smoleńska ma nowego szefa. Kim jest?

Sprawdź, co wiadomo o dr. inż. Kazimierzu Nowaczyku

Tydzień temu z funkcji przewodniczącego podkomisji smoleńskiej zrezygnował jej dotychczasowy szef Wacław Berczyński. Nowym pełniącym obowiązki szefem został dr inż. Kazimierz Nowaczyk – przyjaciel szefa MON jeszcze z czasów opozycji.

Dotychczas dr Nowaczyk był pierwszym zastępcą przewodniczącego Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego. Po złożeniu przez Wacława Berczyńskiego dymisji z funkcji szefa tzw. podkomisji smoleńskiej i przyjęciu jej przez szefa MON Antoniego Macierewicza, to on staną na jej czele.

To właśnie minister obrony narodowej poinformował o nowym pełniącym obowiązki przewodniczącym na Twitterze. „Pismo, które dziś otrzymałem. Przyjmuję dymisję dr. W. Berczyńskiego, dziękuję za pracę i powierzam zadanie przew. dr. inż. K.Nowaczykowi” – pisał 20 kwietnia.

Czytaj także: Berczyński rezygnuje z przewodnictwa w podkomisji smoleńskiej

Kim jest nowy szef podkomisji? Dr inż. Kazimierz Nowaczyk to z wykształcenia fizyk. Specjalizuje się w spektroskopii fluorescencyjnej i molekularnej. 20 lat temu wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie przez lata pracował w Wydziale Biochemii i Biologii Molekularnej Szkoły Medycznej University of Maryland w Baltimore. Jak się okazuje współpracuje też z Polską Grupą Zbrojeniową i jej spółkami. Nigdy zawodowo nie parał się jednak wyjaśnianiem katastrof lotniczych. Prywatnie od czasów opozycji przyjaźni się z Antonim Macierewiczem.

(SE.pl, „24 godziny”)

MON

antoni macierewicz

podkomisja smoleńska

Kazimierz Nowaczyk

Wacław Berczyński

ministerstwo obrony narodowej

Redakcja 24 godziny
date_range 28 kwietnia 2017 schedule 20:46