24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Podejrzany o morderstwo Iwony Cygan jest już w Polsce

Sprawa głośnego morderstwa zostanie w końcu zakończona?

46 -letni Paweł K., któremu postawiono zarzuty zabicia ze szczególnym okrucieństwem 17-letniej wówczas Iwony Cygan, został w czwartek przewieziony do Polski wojskową CASĄ.

Zarzuty dotyczą głośnego morderstwa z 1998 roku, w sprawie którego śledztwo było wielokrotnie umarzane. Mężczyzna ma za sobą rozprawę przed austriackim sądem, podczas której nie przyznał się do winy.

W Polsce Pawłowi K. oficjalnie zostaną przedstawione zarzuty. Mężczyznę czeka także przesłuchanie.

Czytaj także: Piramidy finansowe nadal mają się świetnie

Przez 19 lat rodzice Iwony Cygan musieli zmagać się nie tylko ze stratą po śmierci ich ukochanej córki, ale także ze zmową milczenia, która zawiązała się w małej miejscowości i korupcją wśród służb bezpieczeństwa.

W związku z zabójstwem Iwony Cygan postawiono zarzuty jeszcze dziewięciu osobom, są wśród nich ojciec Pawła K. – Józefowi K., który odpowie za pomocnictwo w zabójstwie, sześciu policjantów i koleżanka Iwony Cygan – Renata G, której m. in zarzuca się czterokrotne składanie fałszywych zeznań.

(„24 godziny”)

zabójstwo

paweł k.

iwona cygan

sąd

zarzuty

morderstwo

Redakcja 24 godziny
date_range 11 maja 2017 schedule 20:35
Protesty w całej Polsce. Co postanowi Andrzej Duda?
Tysiące Polaków mówi „nie” reformie sądownictwa

Projekty ustaw zmieniających polskie sądownictwo zostały przegłosowane i czekają obecnie na decyzje prezydenta. Przyjmowano je w pośpiechu – z czym trudno dyskutować. Dostrzega to także Andrzej Duda, który wytknął ustawom legislacyjne błędy. Na ostateczną decyzję prezydent ma trzy tygodnie, ale zanim ją podejmie, w poniedziałek spotka się z pierwszą prezes Sadu Najwyższego, a następnie z Krajową Radą Sądownictwa. Tymczasem miejscowościach całej Polski organizowane są zarówno małe, jak i wielotysięczne manifestacje.

Redakcja 24 godziny
date_range 23 lipca 2017 schedule 16:44