24h online
PO broni polityków ukaranych za protest w Sejmie źródło: ARTUR HOJNY SE / EAST NEWS

PO broni polityków ukaranych za protest w Sejmie

„Próba zakneblowania opozycji”

Posłowie, którzy zostali ukarani za grudniowy protest w Sejmie, nie będą pozostawieni sami sobie – przyznał w imieniu całej Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann. Partia zapowiada, że zaskarży nałożone kary „wszelkimi możliwymi sposobami”.

– Nie mamy jeszcze na piśmie informacji o tym i powodów tej kary, ale już wiemy, że taki wniosek został przegłosowany głosami marszałków PiS i Kukiz'15 – powiedział w piątek Sławomir Neumann z PO, którego cytuje wprost.pl.

Kary mają być konsekwencją protestu, który prowadzili w Sejmie politycy PO (trwał od 16 grudnia 2016 r. do 12 stycznia 2017 r.). Za decyzją o nałożeniu kar opowiedzieli się: marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wicemarszałek Joachim Brudziński i Ryszard Terlecki z PiS oraz wicemarszałek Stanisław Tyszka z ruchu Kukiz'15.

Czytaj także: Protest opozycji w Sejmie. Marszałek zgodził się wpuścić rodziny

– Traktujemy to jako absolutnie próbę zakneblowania ust opozycji, traktujemy to jako skandaliczny kolejny incydent, który marszałek Kuchciński ma na swoim sumieniu oraz marszałkowie z PiS-u i Kukiz'15 – stwierdził szef klubu parlamentarnego PO.

Polityk opozycji zapowiedział, że PO nie przyjmie decycji marszałków bez walki - zostaną zaskarżone wszystkimi możliwymi sposobami.

(wprost.pl)

posłowie

sejm

protest

Platforma Obywatelska

Sławomir Neumann

Marek Kuchciński

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 14:35
Góra trocin przy wjeździe do Sejmu
Kolejna akcja działaczy Greenpeace

Dzięki zmianom w ustawie o ochronie przyrody – wprowadzonym przez ministerstwo środowiska – sterty trocin są w ostatnim czasie nieodłączną częścią polskiego krajobrazu. Pod wpływem ogromnej społecznej presji pojawił się jednak cień szansy, że ustawę Lex Szyszko da się zmodyfikować. Aktywiści z Greenpeace, są jednak innego zdania. Rozsypali na ul. Wiejskiej trociny z wyciętych drzew. Cała akcja jest wyrazem protestu przeciwko bierności senatorów.

Redakcja 24 godziny
date_range 27 kwietnia 2017 schedule 16:36