24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Platforma proponuje PiS cykl debat

Jest szansa na rozmowy?

Najpierw były zarzuty PiS, że PO nie ma programu i pytania o najważniejsze kwestie. We wtorek Platforma Obywatelska wyzywa Prawo i Sprawiedliwość na utwardzoną ziemię. Seria debat zaczęłaby się od spotkania Morawiecki-Rzońca o gospodarce. Potem inne tematy: ministrowie kontra gabinet cieni.

We wtorek szef PO i przewodniczący klubu PO Sławomir Neumann zwołali konferencję prasową.

Na początek PO zaproponowało debatę o tematyce związanej z gospodarką i finansami publicznymi. Tu dyskusja miałaby się toczyć między wicepremierem Mateuszem Morawieckim i główny ekonomistą PO Andrzejem Rzońcą.

Dalej na liście tematów debat pojawiłyby się m.in. sprawy zagraniczne, sprawy wewnętrzne i obrona narodowa. Cykl miałaby zwieńczyć wymiana argumentów między przewodniczącym PO Grzegorzem Schetyną, a prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Czytaj także: Platforma stworzyła „gabinet cieni”. Nazwiska zaskakują

Podczas konferencji Schetyna i Neumann byli pytani o zarzuty PiS dotyczące braku programu Platformy. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek zadała w ubiegłym tygodniu Platformie cztery pytania: o podwyższenie wieku emerytalnego, ewentualne plany ograniczenia lub zlikwidowania programu 500 plus, likwidację CBA i IPN i kwestię przyjęcia imigrantów. Politycy PO podtrzymali wcześniejsze deklaracje o woli zakończenia działalności Instytutu i Biura oraz zmian w programie 500 plus; na pytanie o wiek emerytalny nie odpowiedzieli wprost. Schetyna zaznaczył dodatkowo podkreślił, że PO ma program, który został przyjęty jesienią zeszłego roku na konwencji w Gdańsku.

Platforma liczy na to, że PiS odpowie na jej propozycję w ciągu najbliższego tygodnia.

(„24 godziny”)

pis

debata

Grzegorz Schetyna

PO

Platforma Obywatelska

Sławomir Neumann

gabinet cieni

prawo i sprawiedliwość

Redakcja 24 godziny
date_range 9 maja 2017 schedule 21:27