24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Planujesz świąteczny wyjazd? Uwaga na oszustów

Czasami można stracić 1000 złotych

Polacy coraz częściej na święta wyjeżdżają za granicę lub do zimowych kurortów. Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszą się noclegi w Zakopanem. Niestety nie dla wszystkich wypoczynek jest udany. Wszystko przez oszustów, którzy wynajmują miejsca w nieistniejących pensjonatach.

Mechanizm przekrętu jest bardzo prosty. Na różnych stronach internetowych oszuści tworzą fikcyjne ogłoszenia. Pojawia się bajeczny opis pensjonatu i zdjęcia z widokiem na góry. Przyszli urlopowicze pod wpływem pięknych zdjęć i wspaniałego opisu tracą głowę i przelewają zaliczkę. Od 100 do nawet 1000 złotych. Na tym się kończy urlop, bo tuż przed wyjazdem do wczasowiczów dociera informacja, że padli ofiarami oszustwa.

Policja apeluje, żeby bardzo dokładnie sprawdzać miejsce noclegu i wybierać tylko te, które w internecie mają wystawione opinie byłych gości.

(„24 godziny”)

zakopane

24 godziny

program informacyjny

urlop

świąteczne wyjazdy

Redakcja 24 godziny
date_range 5 grudnia 2016 schedule 14:27
25. finał WOŚP już jutro! Trwają ostatnie przygotowania
„24 godziny” dołączyły do drużyny Owsiaka!

Już w niedzielę oficjalnie rusza 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Będzie się działo – to pewne. Zebrane w tym roku pieniądze zostaną przekazane na rzecz dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. „24 godziny” również przekazały coś na licytacje – nie można przecież przejść obojętnie obok takiej akcji serc.

Redakcja 24 godziny
date_range 14 stycznia 2017 schedule 13:23