24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Plaga kradzieży w Bydgoszczy

Rabusie są bardzo zuchwali

Złodzieje są ostatnio coraz bardziej zuchwali, a w Bydgoszczy szczególnie. Rabusie mają lepkie rączki i z mieszkań wynoszą wszystko co tylko się da.

Szajka splądrowała wiele mieszkań na trzech osiedlach: Szwederowo, Kapuściska oraz Wyżyny. Do klatki wchodzą mówić mieszkańca, że są kurierem lub roznoszą ulotki. Następnie bezczelnie łapią za klamki. Tam, gdzie otwarte wchodzą.

- Najczęściej dzieje się to w ten sposób, że całą klatkę od góry do dołu sprawdzają, gdzie nie są zamknięte na zamek drzwi. Nie zastanawiając się wchodzą i zabierają wszystko to co widza wartościowe – tłumaczy Lidia Kowalska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

(24 godziny)

policja

kradzieże

bydgoszcz

złodzieje

mieszkanie

Redakcja 24 godziny
date_range 2 stycznia 2017 schedule 19:45
Związkowiec o naszej prowokacji: „tylko kadencyjność komendanta to ukróci”
Program „Teraz ja!”

Nie milkną echa prowokacji reporterki programu „Teraz ja” Tomasza Sekielskiego. Okazało się, że funkcjonariusze policji ochoczo pomogliby urzędniczce MSWiA, której popsuł się samochód. - Wielokrotnie byliśmy postawieni w różnych sytuacjach. Policja z natury powinna być apolityczna i neutralna światopoglądowo – przyznaje Rafał Jankowski, przewodniczący NSZZ policjantów.

Redakcja 24 godziny
date_range 16 stycznia 2017 schedule 10:56