24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Piwnik: zmiany w wymiarze sprawiedliwości są potrzebne

W „Teraz ja!” m. in. o reformie sądownictwa

– Nie ukrywam, że zmiany w wymiarze sprawiedliwości są potrzebne – powiedziała na antenie Nowa TV sędzia Barbara Piwnik, była minister sprawiedliwości. Rozmówczyni Tomasza Sekielskiego komentowała planowane przez Prawo i Sprawiedliwość zmiany w sądownictwie. – Nie należałam do PiS-u, do żadnej partii nie należałam i nie należę – dodała w programie „Teraz ja!”. – Nie wolno dać się zastraszyć – oceniła sędzia, która zacytowała słynne słowa prof. Władysława Bartoszewskiego „warto być przyzwoitym”.

– Jeśli dziś dziennikarze próbują przybliżyć społeczeństwu temat, zadając m. in. pytania czym zajmuje się Sąd Najwyższy i dlaczego jest dla nas tak ważny, oznacza to, że do tej pory tak naprawdę nikogo ten Sąd Najwyższy nie interesował – powiedziała Barbara Piwnik na antenie Nowa TV.

Czytaj także: Ulice Warszawy pełne przeciwników reformy sądownictwa!

– Myślę, że wszystkiego się uczymy. Niejednokrotnie spotykałam się z zarzutem, że uczestniczę w życiu publicznym, że przyjmuję zaproszenia i wypowiadam się na tematy dotyczące wymiaru sprawiedliwości – powiedziała sędzia, która mówiła o potrzebie „bycia ze społeczeństwem”, któremu tłumaczy się mechanizmy działania sądownictwa.

(„Teraz ja!”)

pis

teraz ja!

sądy

sądownictwo

barbara piwnik

prawo i sprawiedliwość

tomasz sekielski

sąd najwyższy

Redakcja 24 godziny
date_range 17 lipca 2017 schedule 08:53
Wojciech Wencel wkracza do szkół, zdetronizował m. in. Witkacego!
Ulubiony poeta prawicy pod lipą Adama Federa

Rewolucja w szkolnictwie stała się faktem. Niektórzy uczniowie odetchną z ulgą – z listy obowiązkowych lektur szkolnych znikną m. in. Bruno Schulz, Józef Conrad czy Witkacy. Zastąpią ich jednak inni twórcy, a wśród nich... Wojciech Wencel, którego twórczość budzi sporo kontrowersji. Podoba się jednak partii rządzącej, a prezydent wręczył mu nawet nagrodę „Zasłużony dla Polszczyzny”. Los licealistów nie pozostaje obojętny Adamowi Federowi, który postanowił przyjrzeć się sprawie.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 sierpnia 2017 schedule 13:53