24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

PiS walczy z PSL o rolników

Kaczyński zapowiedział program rozwoju rolnictwa

Wielki kongres, na którym PSL podsumuje obecną sytuację rolników dopiero za tydzień. PiS wyprzedził ludowców i w niedzielę zorganizował własny kongres dla rolników. Spotkanie odbyło się w Wierzchosławicach, miejscu urodzin przedwojennego premiera i polityka PSL Wincentego Witosa. Co rolnikom zaproponował Jarosław Kaczyński i dlaczego tak bardzo walczy o rolników?

Pan Grzegorz Tokarski stara się kontynuować rodzinna tradycję, zainwestował w nowy sprzęt, postawił na produkcję brokułów ale zysków z gospodarki jak nie było tak nie ma. - Jest nie ciężko, tylko jest bardzo ciężko. Ceny stanęły, sprzed 20 lat mamy ceny. Natomiast środki do produktów naszych płodów non-stop idą do góry, non stop rosną – mówi bezradnie Grzegorz Tokarski, rolnik z gminy Milejów.

Niezadowolony rolnik, to w przyszłości niezadowolony wyborca. W ubiegłym roku rolnicy odwrócili się od PSL i głosowali na PiS. Jednak nie ma gwarancji, że będą głosowali tak samo w zbliżających się wielkimi krokami wyborach samorządowych. Dlatego już teraz obie partie walcza o wiejski elektorat. - Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy kontynuatorem polskiego ruchu ludowego. Dzisiaj PiS jest kontynuatorem polskiego ruchu ludowego. To dla nas duma, honor, to dla nas zobowiązanie – mówił Jarosław Kaczyński.

PiS chce wprowadzić program zrównoważonego rozwoju rolnictwa obejmujący wiele sfer życia gospodarczego, społecznego, a także edukację i kulturę. Mają być m.in. przygotowane ustawy dotyczące spółdzielni rolniczych ułatwiającą sprzedaż artykułów żywnościowych z gospodarstw rolnych. Rozwinąć się mają też rynki zbóż, wieprzowiny i wołowiny. W tym celu mają być uruchomione 23 rynki zbytu, w tym chińskiego.

(„24 godziny”)

wieś

pis

jarosław kaczyński

polska

psl

polityka

Redakcja 24 godziny
date_range 13 listopada 2016 schedule 22:39
Sportowe aspiracje Ryszarda Czarneckiego
Zostanie szefem PKOl-u?

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości jest oficjalnym kandydatem na stanowisko prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Kandydatura Czarneckiego została zgłoszona przez działaczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Decyzja zapadnie już 22 kwietnia. Tymczasem ambicjom polityka partii rządzącej przyjrzał się reporter „24 godzin” Adam Feder.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 13:34