24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

PiS walczy z PSL o rolników

Kaczyński zapowiedział program rozwoju rolnictwa

Wielki kongres, na którym PSL podsumuje obecną sytuację rolników dopiero za tydzień. PiS wyprzedził ludowców i w niedzielę zorganizował własny kongres dla rolników. Spotkanie odbyło się w Wierzchosławicach, miejscu urodzin przedwojennego premiera i polityka PSL Wincentego Witosa. Co rolnikom zaproponował Jarosław Kaczyński i dlaczego tak bardzo walczy o rolników?

Pan Grzegorz Tokarski stara się kontynuować rodzinna tradycję, zainwestował w nowy sprzęt, postawił na produkcję brokułów ale zysków z gospodarki jak nie było tak nie ma. - Jest nie ciężko, tylko jest bardzo ciężko. Ceny stanęły, sprzed 20 lat mamy ceny. Natomiast środki do produktów naszych płodów non-stop idą do góry, non stop rosną – mówi bezradnie Grzegorz Tokarski, rolnik z gminy Milejów.

Niezadowolony rolnik, to w przyszłości niezadowolony wyborca. W ubiegłym roku rolnicy odwrócili się od PSL i głosowali na PiS. Jednak nie ma gwarancji, że będą głosowali tak samo w zbliżających się wielkimi krokami wyborach samorządowych. Dlatego już teraz obie partie walcza o wiejski elektorat. - Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy kontynuatorem polskiego ruchu ludowego. Dzisiaj PiS jest kontynuatorem polskiego ruchu ludowego. To dla nas duma, honor, to dla nas zobowiązanie – mówił Jarosław Kaczyński.

PiS chce wprowadzić program zrównoważonego rozwoju rolnictwa obejmujący wiele sfer życia gospodarczego, społecznego, a także edukację i kulturę. Mają być m.in. przygotowane ustawy dotyczące spółdzielni rolniczych ułatwiającą sprzedaż artykułów żywnościowych z gospodarstw rolnych. Rozwinąć się mają też rynki zbóż, wieprzowiny i wołowiny. W tym celu mają być uruchomione 23 rynki zbytu, w tym chińskiego.

(„24 godziny”)

wieś

pis

jarosław kaczyński

polska

psl

polityka

Redakcja 24 godziny
date_range 13 listopada 2016 schedule 22:39
Kwaśniewski: nie konstytucja jest problemem, a to że rządzący ją łamią
Były prezydent w Nowa TV

– Moim zdaniem dzisiaj klucz do przyszłości Polski jest po stronie opozycji – mówił w Nowa TV Aleksander Kwaśniewski. – Czy zobaczymy twarze, którym będzie można zaufać i które będą „osobami nadziei” na to, że można odsunąć PiS od władzy i rządzić lepiej oraz przywrócić te wartości, które są w tej chwili gwałcone – dodał były prezydent.

Redakcja 24 godziny
date_range 23 czerwca 2017 schedule 10:06