24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

PiS będzie się tłumaczyć z liczenia głosów?

Część posłów pamięta inną wersję wydarzeń

Prawo i Sprawiedliwość może mieć kolejny kłopot po piątkowym głosowaniu nad budżetem, które odbyło się w Sali Kolumnowej. Rządząca większość przekonuje, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Ale są posłowie, którzy podważają prawdziwość dokumentów, które powstały po głosowaniu.

Poseł PSL Krystian Jarubas według stenogramu miał być jednym z 10 sekretarzy liczących głosy. On sam zapewnia, że to nieprawda

Podobne wątpliwości ma posłanka Elżbieta Borowska z Kukiz '15. Według stenogramów Borowska też miała liczyć podniesione ręce w czasie piątkowego głownianina, ale zapewnia, że nic takiego nie miało miejsca.

W poniedziałek sprawę posiedzenia w Sali Kolumnowej i wątpliwości wokół przyjęcia budżetu zgłosiły prokuraturze Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Posłowie opozycji zarzucają marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu przekroczenie uprawnień. Opozycja uważa, że blokowano jej dostęp do sali i pyta, czy na sali było kworum niezbędne, by głosowanie uznać za ważne.

Więcej w materiale „24 godzin”.

(„24 godziny”)


 

pis

sejm

głosowanie

prawo i sprawiedliwość

wolne media

Redakcja 24 godziny
date_range 22 grudnia 2016 schedule 20:31
Kwaśniewski: nie konstytucja jest problemem, a to że rządzący ją łamią
Były prezydent w Nowa TV

– Moim zdaniem dzisiaj klucz do przyszłości Polski jest po stronie opozycji – mówił w Nowa TV Aleksander Kwaśniewski. – Czy zobaczymy twarze, którym będzie można zaufać i które będą „osobami nadziei” na to, że można odsunąć PiS od władzy i rządzić lepiej oraz przywrócić te wartości, które są w tej chwili gwałcone – dodał były prezydent.

Redakcja 24 godziny
date_range 23 czerwca 2017 schedule 10:06