24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Piramidy finansowe nadal mają się świetnie

Uwaga na podejrzane lokaty

Okazuje się, że mimo kilku głośnych afer finansowych, podejrzane firmy oferujące duży zysk na lokacie wciąż mają się świetnie.

Lokata oprocentowana aż na 18 procent? Proszę bardzo! W internecie roi się od podejrzanych ofert. Niestety brzmi to zbyt pięknie, by było prawdziwe. - Tak naprawdę wszystko, co jest oprocentowane powyżej 2-3 procent w skali roku, jest albo ściemą albo sprzedażą wiązaną – mówi Maciej Samcik, bloger i dziennikarz „Gazety Wyborczej”. I dodaje: - Wszystko to, co działa w szarej strefie czyli parabanki, piramidy finansowe, firmy obiecujące gruszki na wierzbie, to w praktyce jest poza kontrolą państwa. Dopóki ludzie nie zostaną okradzeni i dopóki nikt nie zostanie poszkodowany, bo dopiero wtedy można iść do prokuratury – komentuje Samcik.

Mimo głośnych afer z udziałem piramid finansowych np. Amber Gold, nadal setki ludzi daje się nabrać na obietnice wielkiego zysku.

(„24 godziny”)

24 godziny

serwis informacyjny

Amber Gold

parabanki

oszustwo

piramidy finansowe

Redakcja 24 godziny
date_range 9 grudnia 2016 schedule 09:49
Sejmowe komisje prostą drogą do sławy
Zdania, które przeszły do historii

Różnie bywa z tym, co ostatecznie ustalają sejmowe komisje śledcze, ale za to bywają bogatym źródłem rozrywki. Polityczne widowisko przynosi zaskakujące zwroty akcji, do języka wnosi nowe zwroty i ma swoje gwiazdy. Zaczęło się od słynnej komisji Rywina… ale z pionowych i poziomych korytarzy, czerwonych skarpetek, przedziwnych pytań i zachowań posłów śledczych śmiejemy się do dziś. Komisja ds. Amber Gold też miewa momenty. Poseł Marek Suski m. in. za sprawą swojej „carycy” ma spore szanse zapisać się w historii, ale pewnie nie tak, jakby sobie tego życzył.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 czerwca 2017 schedule 16:50