24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Pilot samolotu dostał zawału tuż przed startem

Pomógł pasażer

Ta podróż mogłaby skończyć się tragicznie dla 128 pasażerów linii lotniczych KLM. Pilot samolotu dostał zawału serca za sterami maszyny podczas kołowania do startu na lotnisku w Glasgow w Szkocji. Na szczęście wszystko rozegrało się jeszcze na ziemi, a mężczyzna otrzymał pomoc od jednego z pasażerów samolotu.

Z oficjalnego oświadczenia rzeczniczki prasowej KLM wynika, że kapitan „poczuł się źle” za sterami maszyny. Wiadomo jednak, że doszło do zatrzymania akcji serca, bo służby ratunkowe otrzymały wezwanie na lotnisko do mężczyzny z zawałem.

Podobno pilota od razu zaczął ratować jeden z pasażerów. Po przybyciu ambulansu na miejsce kapitan został przewieziony do pobliskiego szpitala. Jego stan jest stabilny. Samolot linii KLM miał lecieć do Amsterdamu.

(„24 godziny”)

KLM

zawał serca

samolot

pilot

Redakcja 24 godziny
date_range 3 grudnia 2016 schedule 21:17
NIK prześwietli pracę MON. Głosowali za tym posłowie PiS
Chodzi m.in. o samoloty dla VIP-ów

Najwyższa Izba Kontroli w 2018 r. najprawdopodobniej weźmie pod lupę Ministerstwo Obrony Narodowej. NIK miałby przyjrzeć się sprawie zakupu małych i średnich samolotów dla VIP-ów oraz procedurą ochrony informacji niejawnych w resorcie. Wniosek PO podczas posiedzenia sejmowej Komisji Obrony poparła część posłów PiS.

Redakcja 24 godziny
date_range 11 maja 2017 schedule 12:33