24h online
Pijani policjanci zniszczyli zaparkowane auta źródło: TOMASZ GOLA/SE/EAST NEWS

Pijani policjanci zniszczyli zaparkowane auta

Ponieśli surowe konsekwencje

Dwaj policjanci zniszczyli trzy auta stojące na jednym z parkingów w Inowrocławiu - czytamy na stronie „Super Expressu”. Funkcjonariusze zostali zatrzymani, a następnie zapadła decyzja o wydaleniu ich ze służby. Sprawę bada prokuratura.

Zdarzenie miało miejsce 24 listopada, kilka minut przed godziną 23.00. Policjanci z Inowrocławia otrzymali zgłoszenie, że kierowca renault uszkodził auta zaparkowane na jednej z ulic Osiedla Rąbin – czytamy na se.pl. Osoba zgłaszająca sytuację na policję podała, że chwilę po zdarzeniu z auta uciekły dwie osoby.

„Policjanci ustalili, że właścicielem renault jest funkcjonariusz z Inowrocławia” - mówi w rozmowie z „Gazetą Pomorską” podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy.

Niedługo po zdarzeniu zgłosił się drugi policjant, który również był na miejscu zdarzenia. Obaj mężczyźni byli pijani.

Prokuratura prowadziła działania, aby ustalić, kto prowadził auto w chwili zdarzenia. Komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy podjął już decyzję o zwolnieniu ze służby obu funkcjonariuszy.

(se.pl)

policja

stłuczka

Inowrocław

alkohol

policjanci

Redakcja 24 godziny
date_range 25 listopada 2016 schedule 17:26
Kamery w każdym policyjnym mundurze?
Zmiany od 2020 roku

Sprawę zmarłego Igora Stachowiaka poznaliśmy dzięki zapisowi z kamery w paralizatorze. Bez niego bylibyśmy skazani na domysły, a być może nawet mataczenie. W grudniu MSWiA zapowiedziało, że do 2020 roku każdy funkcjonariusz wychodzący na patrol będzie miał kamerę. Takie rozwiązanie sprawdziło się w wielu krajach, między innymi w Stanach Zjednoczonych.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 maja 2017 schedule 16:36