24h online
Pijani policjanci zniszczyli zaparkowane auta źródło: TOMASZ GOLA/SE/EAST NEWS

Pijani policjanci zniszczyli zaparkowane auta

Ponieśli surowe konsekwencje

Dwaj policjanci zniszczyli trzy auta stojące na jednym z parkingów w Inowrocławiu - czytamy na stronie „Super Expressu”. Funkcjonariusze zostali zatrzymani, a następnie zapadła decyzja o wydaleniu ich ze służby. Sprawę bada prokuratura.

Zdarzenie miało miejsce 24 listopada, kilka minut przed godziną 23.00. Policjanci z Inowrocławia otrzymali zgłoszenie, że kierowca renault uszkodził auta zaparkowane na jednej z ulic Osiedla Rąbin – czytamy na se.pl. Osoba zgłaszająca sytuację na policję podała, że chwilę po zdarzeniu z auta uciekły dwie osoby.

„Policjanci ustalili, że właścicielem renault jest funkcjonariusz z Inowrocławia” - mówi w rozmowie z „Gazetą Pomorską” podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy.

Niedługo po zdarzeniu zgłosił się drugi policjant, który również był na miejscu zdarzenia. Obaj mężczyźni byli pijani.

Prokuratura prowadziła działania, aby ustalić, kto prowadził auto w chwili zdarzenia. Komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy podjął już decyzję o zwolnieniu ze służby obu funkcjonariuszy.

(se.pl)

policja

stłuczka

Inowrocław

alkohol

policjanci

Redakcja 24 godziny
date_range 25 listopada 2016 schedule 17:26
Związkowiec o naszej prowokacji: „tylko kadencyjność komendanta to ukróci”
Program „Teraz ja!”

Nie milkną echa prowokacji reporterki programu „Teraz ja” Tomasza Sekielskiego. Okazało się, że funkcjonariusze policji ochoczo pomogliby urzędniczce MSWiA, której popsuł się samochód. - Wielokrotnie byliśmy postawieni w różnych sytuacjach. Policja z natury powinna być apolityczna i neutralna światopoglądowo – przyznaje Rafał Jankowski, przewodniczący NSZZ policjantów.

Redakcja 24 godziny
date_range 16 stycznia 2017 schedule 10:56