24h online
Pieskie życie egzotycznych odrzutków źródło: Nowa TV

Pieskie życie egzotycznych odrzutków

Właściciele postanowili się ich pozbyć

Wakacje bywają trudnym okresem dla zwierząt domowych. Pupile stają się niewygodne i kłopotliwe, przez co są porzucane przy drogach albo w lasach, aby ich właściciele mogli pojechać na urlop. Okazuje się, że nie tylko psy padają ofiarą podobnych praktyk. Ich los często podzielają egzotyczne nabytki, które z różnych powodów przestały cieszyć.

Egzotyczne węże, pająki, żółwie, legwany, skorpiony i żaby – te stworzenia nie są szczególnie mile widziane w hotelach dla zwierząt. Porzucone gdziekolwiek, mają jednak jeszcze mniejsze szanse niż psy i koty… istnieje jednak miejsce, gdzie znajdują pomoc. Jedyne w Polsce schronisko dla egotycznych pupili, które zostały porzucone, działa w Lublinie.

Jak co roku, okres wakacyjny okazuje się testem na odpowiedzialność. Testem, który część właścicieli niestety oblewa, bo zwierzęta zaczynają stanowić przeszkodę w planach wyjazdowych.

Czytaj także: Psi detektyw z Elbląga ratuje cierpiące zwierzęta

Drugi dom w egztoarium znajdują najczęściej zwierzęta chore, wymagające natychmiastowej pomocy lekarza weterynarii, ale też takie, które w wyniku złej opieki lub nieodpowiedniego transportu wydostały się na zewnątrz.

Brak wiedzy i lekkomyślność to główna zmora pracowników ośrodka, dlatego poza doraźną pomocą, w placówce funkcjonuję także ośrodek edukacyjny, który ma promować mądrą adopcję, dzięki której liczba nieprzemyślanych zakupów w sklepach zoologicznych spadnie, a nieodpowiedzialni opiekunowie przestaną być dla swoich pupili „gadami”.

(„24 godziny”)

jaszczurki

egztoarium

pajątki

węże

zwierzęta

lublin

Redakcja 24 godziny
date_range 7 lipca 2017 schedule 11:12
Zmarł wyjątkowy burmistrz z Alaski
Rządził miastem 20 lat

Nie żyje burmistrz miejscowości Talkeetna na Alasce. Swoją funkcję sprawował przez 20 lat. Ale to nie przez imponujący urzędniczy staż wspominamy o włodarzu. Bardziej niezwykłe jest to, że burmistrz był... kotem. Może specjalnych samorządowych kompetencji Stubbs nie miał, ale za to miał zawsze cieszył się wielkim poparciem.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 lipca 2017 schedule 16:33